Освіта дорослих в закладах П(ПТ)О Дніпропетровщини

Нові можливості освіти та працевлаштування незайнятого населення надають заклади професійної (професійно-технічної) освіти області разом із Державною службою зайнятості.

Розширення можливостей освіти дорослих через ваучери, короткострокові програми, дуальну освіту, центри кваліфікацій дозволяє за короткі терміни провести перенавчання та забезпечити кваліфікованими робітниками регіональний ринок праці.

Від початку 2023 року Дніпропетровською обласною службою зайнятості видано понад 450 ваучерів на навчання незайнятого населення, в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб та звільнених у запас військослужбовців. 18 закладів П(ПТ)О, в тому числі 5 закладів освіти І рівня атестації, здійснюють навчання за 19 робітничими професіями. Здебільшого за ваучерами вчилися на водія навантажувача, електрогазозварника, електромонтера, верстатника, кухаря, охоронника тощо.

Заклади П(ПТ)О області здійснюють організаційну роботу з розширення ліцензійних можливостей запровадження навчання професіям, доповнених до нового переліку на отримання ваучеру. Досвідом такої роботи діляться колеги Західно-Донбаського професійного ліцею
https://www.youtube.com/watch?v=en3T9VL7CBQ

Віктор Василиненко
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській
області