КРУГЛИЙ СТІЛ «СУЧАСНІ ПІДХОДИ У ФОРМУВАННІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ»

У рамках узагальнювального етапу експериментальної роботи Всеукраїнського рівня з метою практичного застосування наробок проведено круглий стіл «Сучасні підходи у формуванні підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг у процесі професійної підготовки».

До участі в заході долучилися близько 50 педагогічних працівників Дніпропетровської області.

Сучасні вимоги ринкової економіки націлюють професійну освіту на переорієнтацію з підготовки найманих працівників на підготовку підприємливих, ініціативних, самостійних та креативних суб’єктів господарювання.

На круглому столі виступив науковий консультант експериментального педагогічного майданчика з презентацією щодо формування економічного патріотизму в навчанні підприємництва. Також висвітлено результати експериментальної роботи всеукраїнського рівня «Формування підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг у процесі професійної підготовки» та Електронного навчально-методичного комплексу з основ підприємницької діяльності, з комплексного-методичного забезпечення спеціального курсу «Кар’єра у бізнесі: підприємницький успіх».

Представники НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, випускниці профтеху поділилася історією успіху відкриття власного підприємства.

Розглянуто питання актуалізації пошуку інноваційних методик формування підприємницької компетентності майбутніх фахівців, і, зокрема, сфери послуг у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що стає основним фактором успішної підготовки до професійної діяльності, до відкриття власної справи.

Сподіваємось що участь в обговоренні питань та презентація результатів експериментальної роботи допоможе педагогічним працівникам використовувати наробки для формування підприємницької компетентністі у здобувачів освіти, а майбутнім випускникам знання з підприємницької діяльності знадобляться для відкриття власної справи та відбудови держави.

Картинка 1