НАВЧАЮЧИ НАВЧАЄМОСЯ

У Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти Дніпропетровщини відповідно до плану роботи відбувся тренінг «Формування креативності та творчості на уроках мови, літератури та мистецтва».

Викладачі української мови і літератури, зарубіжної літератури та мистецтва поглиблювали знання про застосування інноваційних методик навчання для розвитку творчої активності сучасної молоді. Вони розглянули дослідження американського психолога Еліса Пола Торренса, що займався вивченням творчих здібностей людини та їх розвитком і оцінкою. Учасники тренінгу вчилися досліджувати базові критерії - швидкість, гнучкість та оригінальність мислення, визначали самооцінку власній творчості і креативності.

У практичній частині педагоги прокачали прийоми «Портрет героя», «Карта персонажів», «Кластер», «Рефреймінг», «Плейкаст», «Малюнкове письмо», «Абстракція», «Зобрази картину», «Чорнильні плями» та метод проєктів у позакласній роботі. На прикладі уроку української літератури викладачі ознайомилися із сучасним методом освіти «Комікс», а в рамках тренінгу стали учасниками майстер-класу «Бери й роби» зі створення коміксів за допомогою цифрових ресурсів.

На завершення заходу викладачі отримали рекомендації з використання коміксів на уроках мови, літератури та мистецтва.

Майбутнє країни залежить від нашої молоді, а тому навчати її по-сучасному – це вимога часу.

Віктор Василиненко,
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області