Профтехосвітяни  Дніпропетровщини відзначають День працівників сільського господарства

Професійне свято - День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія вшановує не тільки працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу, й педагогів, що причетні до підготовки і формування когорти робітників аграрної сфери виробництва.

В Дніпропетровському регіоні підготовку кваліфікованих працівників для сільськогосподарської галузі за професіями «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Робітник фермерського господарства», «Плодоовочівник», «Озеленювач» здійснюють 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти (майже 30% від загальної чисельності закладів професійної (професійно-технічної) освіти області).

За вимогою сьогодення, творчими групами педагогів-професіоналів цієї галузі, напрацьовані освітні програми за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти на модульно - компетентністній основі для впровадження в освітній процес, що забезпечують ефективну професійну й міжособистісну взаємодію та дають змогу здобувачам освіти виконувати трудові функції, набувати соціальної самостійності, швидко адаптуватися до змін у професійній діяльності. Здобувачі освіти аграрної сфери беруть активну участь в обласних інтернет-олімпіадах з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», тим самим підвищують свій рівень теоретичних знань, які необхідні для набуття практичних навичок обробітку землі та вирощування сільськогосподарських культур.

Колективи закладів професійної (професійно-технічної) аграрної сфери освіти плідно співпрацюють з фермерськими господарствами Дніпропетровщини по освоєнню здобувачами освіти новітньої сільськогосподарської техніки та виробничих технологій в тваринництві і землеробстві.

В ордена «Знак Пошани» ВПУ №75 вже третій рік діє навчально-практичний центр за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», головною метою діяльності якого є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки майстрів виробничого навчання, викладачів, здобувачів освіти; підвищення кваліфікації фахівців підприємств, організацій, установ; впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів. За роки існування НПЦ на його базі пройшли стажування багато педагогічних працівників закладів П(ПТ)О Дніпропетровської, Донецької,  Миколаївської,  Херсонської областей; пройшли навчання новітнім агро технологіям 145 працівників підприємств, організацій та пройшли перепідготовку 21 безробітний за направленням Державної служби зайнятості.

Завдяки спеціалізації закладів професійної (професійно-технічної) освіти, наполегливій праці педагогічних колективів, навчаючись, здобувачі освіти набувають якісних фахових знань, умінь і навичок. Дякуючи професіоналізму, самовідданій творчій роботі колективів закладів П(ПТ) освіти аграрного напрямку щороку стають до роботи у фермерських господарствах і агрофірмах багато випускників-аграріїв.

Ще більш важливими постають плани  перед педагогічними колективами ЗП(ПТ)О цієї галузі на майбутнє. Це розширити перелік педагогічних послуг, спрямованих на задоволення потреб новостворених об’єднаних територіальних громад, вибудови економіки нових адміністративних районів, створених в рамках реалізації програми децентралізації державного управління. Нові функції, якісне їх виконання – визначний фактор ствердження авторитету аграрних закладів професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини.

 

 

                                                                                               В.М. Василиненко,

     директор НМЦ ПТО

      у Дніпропетровській області