Задачі з Національної системи кваліфікацій проголошено на Форумі Національного агентства кваліфікацій України.

 

Про формування Національної системи кваліфікацій (далі — НСК), одним із завдань якої є забезпечення відповідності освітніх та професійних кваліфікацій сучасним та перспективним вимогам економіки і ринку праці, потребам суспільства, йшла дискусія на міжнародному Форумі «Людський капітал. Новий порядок денний».

Живий інтерес на Форумі викликали питання: державного і регіонального замовлень; прогнозування потреби ринку праці в кваліфікаціях та в окремих професійних навичках; різниці в підходах щодо потреби у кваліфікованих працівниках.

Розглядалися питання розвитку Національної рамки кваліфікацій, розроблення стандартів професійно-технічної освіти для професій з високим рівнем запотребованості на ринку праці, оцінювання та присвоєння професійних кваліфікацій, інформування про систему професійних кваліфкацій тощо.

Серед спікерів панелей були представники Кабінету міністрів України, Федерації роботодавців, Професійних спілок, заступники Міністрів, Народні депутати, міжнародні організації та кращі національні спеціалісти, які опікуються проблемою узгодженості здобутої освіти та потребами ринку праці.

Учасники Форуму підкреслили, що сьогоднішня ситуація на ринку праці вносить суттєві корективи в розбудову професійної (професійно-технічної) освіти - швидке створення якісних професійних стандартів, які б задовольняли всі сторони соціального діалогу та були чітко зрозумілими для потреб освіти. Адже саме професійні стандарти є вихідною точкою в послідовності професійні стандарти – освітні стандарти – навчальні програми.

Людський капітал став критично важливою складовою національного багатства та розвитку сучасної економіки. Сучасну економіку розвивати без інвестицій в людський капітал неможливо. Це не менш важливо, аніж вкладення в матеріально-речові фактори виробництва та землю.

В рамках проведення Форуму підписано Меморандум про співпрацю між Національним агентством кваліфікацій та Державна служба зайнятості. 

 

 

Віктор ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО у

Дніпропетровській області