Адаптація (перезатвердження) правил прийому на навчання в ЗП(ПТ)О на 2021 рік

 

1 листопада завершена вступна компанія в ЗП(ПТ)О 2020 року.

Підводячи результати виконання ЗП(ПТ)О України регіонального/державного замовлення Міністерством освіти і науки України визначено ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв абітурієнтів на навчання в число яких увійшла Дніпропетровська область. Кількість вступників за  регіональним замовленням становить 97% від запланованого обсягу; за державним замовленням, зокрема для підготовки за професіями загальнодержавного значення (МОН) – 93% від запланованого обсягу.

Цього року вступна кампанія проходила за оновленими Правилами прийому. Найбільше змін припало на роботу приймальних комісій: за ними закріпили функцію консультування щодо вибору професії, умов навчання та перспектив працевлаштування після випуску. В умовах карантину заклади проявили високий  рівень організованості і змогли самостійно налагодити процес прийому заяв, вступних випробувань в то числі в електронній формі через гугл-опитування.

З метою якісного і організованого супроводу вступної кампанії 2021 року навчально-методичним центром пофтехосвіти у Дніпропетровській області спільно з Департаментом освіти і науки ДОДА розпочата робота щодо адаптації (перезатвердження) правил прийому на навчання  в ЗП(ПТ)О на 2021 рік.

В режимі онлайн проведено консультацію керівників, заступників директорів, секретарів приймальних комісій ЗП(ПТ)О області з питань:

-                     моніторинг, проблеми з адаптації Типових правил прийому до закладів в ЗП(ПТ)О області різних рівнів атестації у 2021р.;

-                      про порядок  узгодження правил прийому на навчання  до ЗП(ПТ)О (перелік нормативних документів, додатки, коментар);

-                     про організацію роботи приймальних комісій ЗП(ПТ)О області;

-                     правові аспекти впровадження інклюзивного навчання в ЗП(ПТ)О здобувачів освіти з особливими освітніми потребами;

-                     медичний огляд абітурієнтів ЗП(ПТ)О (нормативні документи, обмеження, визначення фізкультурної групи - коментар). 

Матеріали алгоритму підготовки ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини до вступної компанії 2021 року розміщено на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській області в розділі «Профорієнтаційний термінал».

 

Віктор Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області