Нових горизонтів  професійного зростання бібліотекарям ЗП(ПТ)О

 

        Всеукраїнський день бібліотек відзначається щороку згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998  року № 471/98 «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек».

      Бібліотеки  закладів професійної освіти відповідно до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»  виконують функцію освітніх, інформаційних, дозвіллєвих центрів, а також є  центрами спілкування та  духовного зростання молоді.

   До послуг користувачів актуалізований бібліотечний фонд, підбірки періодичних видань, Книжкові виставки, вільний доступ до Інтернет-ресурсів тощо.

       Бібліотекарі приділяють значну увагу популяризації книгочитання. Протягом року проводяться заходи різної тематики, у  бібліотеках діють об’єднання за інтересами, клуби та гуртки.

           До Всеукраїнського дня бібліотек  підготовлено і проведено ряд цікавих заходів: вуличні акції «Бібліотека запрошує друзів», літературно-музичні свята «Бібліотека  - острів творчості і талантів», презентації книги «Книга на екрані», селфі з книжковою інсталяцією, акції “Бібліотекар на годину”, де кожен бажаючий має можливість випробувати себе в ролі працівника бібліотеки та дізнатись про деякі фахові секрети.

Програми святкових заходів включали такі заходи:

- Відео-подорож « Найсучасніші бібліотеки світу»;

 - День відкритих дверей «Бібліотек@ - світ нових можливостей»;

 - Бібліознайомство  «Усі шляхи ведуть до бібліотеки»;

 - Літературний круїз «Цей дивовижний світ пригод – Бібліоквест», «Знання у книгах, книги – у бібліотеці»;

- Майстер - клас «В книжечку на згадку зробимо закладку»;

- Перегляд літератури «Книги ювіляри - 2020» тощо;

резентації  літературних  новинок, зустрічі з цікавими людьми, конкурси читців та кращих читачів «Книгоманія».

Бібліотека завжди була і є храмом мудрості, майстернею розуму, найважливішим осередком культурного і просвітницького життя освітнього закладу.Сьогодення вимагає від бібліотек ЗП(ПТ)О наповнення їх роботи новим інноваційним змістом, який включає  найповніше інформаційне забезпечення освітнього процесу. Бажання не втратити зв’язок з користувачем під час карантину стало тим локомотивом, який наблизив бібліотеки до якісно нового рівня функціонування та безперечно відкрив нові горизонти та можливості.

Підготувала Керницька Т. В. , методист