Профтехосвіта Дніпропетровщини визначає кращого верстатника

 

         На базі Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування та ТОВ «МЕТІНВЕСТ - Криворізький ремонтно-механічний завод» проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О з професії «Верстатник широкого профілю». В конкурсі брали участь переможці І етапів – здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області
(м. Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Нікополя).

         Враховуючи значущість цієї професії на ринку праці регіону для визначення компетентності здобувачів освіти, які навчаються професії «Верстатник широкого профілю» використовувалася база ТОВ «МЕТІНВЕСТ - Криворізький ремонтно-механічний завод».  Підприємство є постійним учасником, переможцем та експертом Міжнародного конкурсу «WorldSkillsUkraine» в компетенції «Токарні роботи».

    Умовами конкурсу було передбачено:

-         виконання теоретичного завдання ( тести з предметів професійно-теоретичної підготовки  на комп'ютері);

-         виконання практичного завдання (токарна обробка деталі «Корпус» та обробка деталі «Молоток» на фрезерному верстаті (відповідно до креслень).

Всі учасники були забезпечені робочими місцями, матеріалами, інструментом, пройшли інструктажі з ОП на робочих місцях.

         Для педагогічних працівників, які супроводжували учасників конкурсу, організовано екскурсія по місту Кривий Ріг «Квітниковий годинник», проведено майстер-класи з методики підготовки фахівців металообробки.

Журі, у складі досвідчених спеціалістів Криворізького ремонтно-механічного заводу» та ТОВ «Ремгірмаш», ПП «Колбі»   відзначило високий  рівень організації та підготовки учасників конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти  з професії «Верстатник широкого профілю».

Представники  машинобудівних підприємств дали оцінку підготовки верстатників у ЗП(ПТ)О області та надали поради педагогам-фахівцям щодо покращення якості підготовки кадрів.

         Педагоги ЗП(ПТ)О змогли отримати інформацію про перспективи розвитку машинобудування регіону.

         За результатами конкурсу визначено переможців:

І місце - Совенко Дмитро, здобувач освіти Кам’янського вищого професійного училища;

ІІ місце - Бондарук Артем, здобувач освіти професійно-технічного училища № 2  (м. Дніпро);

ІІІ місце - Пух Сергій, здобувач освіти Західно-Донбаського  професійного ліцею.

Переможець конкурсу буде представляти Дніпропетровську область на
ІІІ етапі
Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Верстатник широкого профілю» у м. Запоріжжя.

 

 

Віктор ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

                                                                                 у Дніпропетровській області