Професійна (професійно-технічна) освіта Дніпропетровщини відзначає День фізичної культури і спорту України

 

12 вересня 2020 року відзначається професійне свято – День фізичної культури і спорту України. Традиційно напередодні цього дня на Дніпропетровщині проводяться в закладах П(ПТ)О спортивні заходи, що стверджують значущість цього напрямку роботи педагогічних колективів.

За ініціативи обласної організації ВАПП, ради директорів  ЗП(ПТ) освіти області, підтримки обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області відбулась урочиста зустріч з активом спортивної роботи, керівниками фізичного виховання ЗП(ПТ)О області, ветеранами та  керівниками навчальних закладів

У рамках заходу підбито підсумки обласних спартакіад і окремих регіонів, відбулось нагородження організаторів заходу та  зустрічі з ветеранами спорту.

Історія спорту у сфері профтехосвіти багата різними фактами, подіями.

19 червня 1943 року було створено  Всесоюзне добровільне спортивне товариство учнів і працівників ремісничих та залізничних училищ, шкіл фабрично-заводського навчання з присвоєнням йому назви «Трудові резерви». Незважаючи на припинення його діяльності, у в Дніпропетровській області багато років функціонують обласний та міський клуби «Трудові резерви», які є структурним напрямком роботи обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти.  64 роки поспіль у області проводяться спартакіади серед учнів ЗП(ПТ)О. Область декілька років посідала призові місця у Всеукраїнських змаганнях серед учнівської молоді сфери П(ПТ) освіти.

Переконані, що відзначення людей спортивного напрямку роботи, ушанування ветеранів товариства «Трудові резерви», стадіону «Трудові резерви», водної станції «Трудові резерви», школи боксу, які належали обласному спортивному товариству, буде сприяти ствердженню авторитету всієї професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини.

Цього року в умовах карантину в закладах П(ПТ)О спортивне свято проводиться в інтерактивних формах із залученням соціальних мереж: флешмоби та челенджі із спортивних змагань юнаків та дівчат у рамках гендерної рівності, здорового дієтичного харчування спортсменів, особистих спортивних рекордів, інтерв’ю видатних діячів спорту, інтерактивні уроки з фізичного виховання на спортивних знаряддях створених своїми руками із підручних матеріалів, використання можливостей занять на свіжому повітрі, оздоровчі вправи та заняття вдома й у колі сім’ї.  

Упевнені, що професіоналізм педпрацівників фізичної культури і спорту ЗП(ПТ)О регіону сприяє високому рівню виховання та  професійної підготовки молоді  – майбутньої спортивної еліти країни.

 

 

#День_фізкультури_спорту_Дніпропетровщина

                                                                                                 Віктор Василиненко,

                                 Голова обласної організації ВАПП,

                                                 Голова обласного клубу «Трудові резерви», директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області