Дуальна форма навчання робітників – зміст Міжнародного проекту на Дніпропетровщині

 

В області з впровадження елементів дуальної форми здобуття освіти об’єднуються зусилля обласної влади, роботодавців та закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О).

Низка підприємств вже впроваджує елементи дуальної системи навчання. Зокрема, ДТЕК, Павлоградвугілля, Придніпровська залізниця, Інтерпайп, АрселорМіттал Кривий Ріг. Досвід переймаємо у Німеччини, де таким способом готують фахівців понад 140 років.

На початку серпня поточного року питання залучення підприємств до впровадження дуального навчання обговорювалось на круглому столі, на якому зібралися активні, соціально відповідальні роботодавці, представники ЗП(ПТ)О, а облдержадміністрація надала майданчик для створення діалогу

За результатами аналізу та вивчення окремих ризиків при організації освітнього процесу навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області (далі - НМЦ ПТО) разом з Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини сформовані на підставі набутого досвіду завдання із участі в дуальному навчанні й можливим їх використанням з 1 вересня 2020 року.

В рамках реалізації глобального українсько-німецького проекту “Розвиток соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні”, започаткованого Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини разом німецькою організацією роботодавців “NORDMETALL”, відбулася інтернет-конференція на тему: “Про реалізацію проекту "ЕХАМ Дніпро" - зовнішнє управління підготовки професійних кадрів на підприємствах” – «Професійне навчання (Професійні стандарти/наставники)” за участю представників німецької організації роботодавців “NORDMETALL”, Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, НМЦ ПТО, Дніпровської академії непереривної освіти, ЗП(ПТ)О.

Учасником інтернет-конференції був представник Міністерства освіти і науки України.

В рамках заходу представниками організації роботодавців “NORDMETAL” було презентовано:

- базові професії, з яких сплановано наопрацювання освітніх стандартів;

- структуру організації навчання організаторів та наставників дуальної форми здобуття освіти.

Передбачено проектом до кінця 2021 року провести навчання 40 організаторів і наставників, в тому числі  представників П(ПТ)О.

НМЦ ПТО презентовано  наопрацьваний посібник підготовки організаторів та наставників здобувачів освіти ЗП(ПТ)О в умовах виробництва.

За результатами обговорення питань, визначених змістом заходу, сформовано план подальших дій з реалізації проєкту на найближчий час.

 

Директор НМЦ ПТО у

Дніпропетровській області

 

Віктор ВАСИЛИНЕНКО