Знакова  подія Дніпропетровщини

27 серпня 2020 року профтехосвіта Дніпропетровщини зустрічала важливих гостей: Президента України Володимира Зеленського з  делегацією, в складі якої т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, голова Офісу Президента Борис Єрмак, голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

У зустрічі взяли також участь директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олексій Полторацький, представники роботодавців, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Зустріч відбулася на базі  державного навчального  закладу «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі».

Перед присутніми виступив з промовою Президент України Володимир Зеленський, який наголосив на необхідності реформування професійної (професійно-технічної) освіти та висловив своє бачення з цього питання. Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет представив План заходів із розвитку професійної освіти в України. Він звернув увагу на необхідність модернізації професійної освіти, внаслідок якої будуть створені умови для розвитку співробітництва закладів освіти, бізнесу і влади, зросте кількість надавачів послуг, відкриється доступ до здобуття різних рівнів кваліфікації, будуть задіяні механізми для отримання професійної освіти впродовж життя тощо. План модернізації передбачає також оновлення навчальної та соціальної інфраструктури закладів професійної освіти.

В перспективі -  нова модель управління та фінансування закладів професійної освіти на рівні регіону, а з метою підвищення іміджу професійної освіти  буде створена гнучка система консультування молоді щодо отримання робітничих професій.

Обговорювалось питання подальшої зваженої оптимізації закладів професійної освіти, підвищення стипендій здобувачам освіти та заробітної плати педагогам.

Така зустріч та тональність і спектр обговорюваних питань, вселяють надію на те, що на державному рівні є розуміння важливості професійної освіти і чіткий план дій для її успішного розвитку.

 

Неля ЗОЗУЛЯ, завідувач Криворізьким кабінетом НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл.