Назустріч 80-річчю профтехосвіти

 

Рубрика «Будівничі профтехосвіти: портрети»

 

Сторчеус Анатолій Архипович,

бувший директор ПТУ № 36

(нині ДНЗ «Інгулецький професійний ліцей»)

 

Анатолій Архипович Сторчеус розпочав свою професійну діяльність у 1954 року робочим шахти «Комунар» рудоуправління ім. Дзержинського.

         З 1960 року, після закінчення Криворізького гірничорудного інституту, працював на посаді інженера виробничо – технічного відділу будівельного управління ЗАТ «Аглобуд».

         Системі професійно-технічної освіти  Анатолій Архипович віддав 45 років життя (1965 – 2010 р.р.), з них   директором  ПТУ № 36 –  25 років.

         Цікавою сторінкою в професійному житті Сторчеуса А.А. була робота  в Ірані   (м. Тегеран), куди Анатолій Архипович був відряджений в 1970 році для підготовки інженерно-технічних працівників будівельної та  гірничо-металургійної промисловості: з початку – викладачем, а згодом – на посаді радника (м. Керман). Перебуваючи в Ірані,  Анатолій Архипович працював над створенням навчальних кабінетів, майстерень, полігону для підготовки машиністів бурових установок, розробляв навчально – методичні інструкції, навчальні плани та програми тощо.

         Анатолій Архипович брав активну участь у громадській роботі, художній самодіяльності. Був обраний головою об’єднаного профкому.

         За плідну роботу в Ірані Сторчеус Анатолій Архипович був відзначений грамотою посольства СРСР та медаллю «За добросовісний труд». 

         Крім того, він нагороджений орденом «Знак Пошани», медаллю «Ветеран праці» та має грамоти, відзнаки Дніпропетровського управління профтехосвіти.

         Сьогодні Анатолій Архипович захоплюється художньою літературою, освоїв сучасні інформаційні технології. Веде здоровий спосіб  життя. Значну увагу приділяє вихованню онуків, розділяючи  з ними їхні захоплення та інтереси.

Сторчеус А.А. постійно підтримує зв'язок з навчальним закладом, цікавиться його життям і завжди готовий допомогти мудрою порадою. Адміністрація ліцею також не забуває свого ветерана, оточуючи його увагою та шаною.

Напередодні нашого спільного свята хочеться побажати  ветерану здоров’я та активного довголіття.

 

Жанна ШКОЛЯРЕНКО,

директор Інгулецького професійного ліцею