Проаналізовано ресурси професійної (професійно-технічної) освіти нових адміністративних районів Дніпропетровщини

 

В результаті проведеної в рамках децентралізації управління в Дніпропетровській області у відповідності до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», створено 7 адміністративних районів замість 21 існуючого.

Вибудова структури економіки новостворених районів вимушує аналізувати ресурси територій, особливо спрямованих на запити населення.

В рамках наближення освітніх ресурсів до потреб населення навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області проведено моніторинг мережі та освітніх пропозицій функціонуючих на територіях новостворених районів ЗП(ПТ)О всіх рівнів атестації.

Моніторинг передбачав співставлення кількості наявних учнівських місць, наявного контингенту здобувачів освіти до 10 тис. населення, конкретних пропозицій з підготовки робітничих кадрів за чотирма напрямками економіки (промисловості, будівництва, сфери послуг, сільського господарства).

Аналіз засвідчив невідповідність освітніх пропозицій з окремих професій структури економіки регіонів, що мотивує міграцію населення.

Вважаємо, що наопрацьовані матеріали будуть корисними при вибудові структури економіки районів та при створенні нових робочих місць.

 

Директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

В.М. Василиненко