Методична служба Дніпропетровської області реалізує пріоритети сформовані за результатами опитування педагогів

 

Для якісної організації роботи з педагогами щороку, двічі на рік  інформаційно-аналітичним центром Навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області проводиться анкетування серед педагогів області щодо їх запитів з форм роботи методистів НМЦ ПТО та змістовними питання, які їх цікавлять. За результатами анкетування, враховуючи запити, визначаються пріоритети роботи методичної служби на наступний навчальний рік .

За пріоритетами роботи методичної служби у 2019/2020 н.р. заплановано та зроблено:

-                   Методичний супровід запровадження нових освітніх проектів за запитом роботодавців спрямованих на професійне зростання здобувачів освіти ЗП(ПТ)О.

-                   Організаційно-методичний супровід освітнього процесу за Державними стандартами професійно-технічної освіти на комтпетентісному підході предметно-модульної системи.

-                   Широке запровадження в управління та функціонування закладів П(ПТ)О державно-приватного партнерства, взаємодії з органами місцевого самоврядування.

-                   Впроваджувались моделі професійного спрямування предметів загальноосвітньої підготовки в умовах оновлення освітніх процесів (STEM-освіта).

-                   Здійснено методичний супровід підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання  здобувачів освіти.

-                   Запроваджено нові форми профорієнтаційної роботи

Враховуючи запити педагогів, проводилась робота у формі тренінгів, проблемних, науково-практичних семінарів, майстер-класів.

-                   Проводилась робота з педагогами, навчання їх на дистанційних курсах  платформи MOODLE з удосконалення фахової компетентності.

-                   Залучались медпрацівники  до участі у Всеукраїнських та регіональних проектах «Мережі Європейського союзу»   громадянської освіти «План дій: через соціальні учнівські проекти».

-                   Створено обласні школи (школа методистів, лабораторія класного керівника, Школа практичного психолога і соціального педагога, Школа неперервного науково-методичного зростання філологів ЗП(ПТ)О).

Основними засобами доведення інформації до педагогічних працівників були інформаційно-комунікаційні системи (сайт, хмарні середовища, соціальні мережі) та видання друкованої продукції.

У хмарному середовищі  створено бібліотеку методичних напрацювань, яка постійно поповнюється актуальною інформацією і дає змогу розширювати коло відвідувачів та зберігати напрацьований матеріал.

Сайт НМЦ ПТО у Дніпропетровській області: https://nmc-pto.dp.ua/

 адаптований для зручного перегляду, інформація структурована і має направленість на конкретного працівника ЗП(ПТ)О Оновлюється зміст сайту, відповідно до нововведень в освіті, оприлюднюються всі результати моніторингових досліджень.

Запроваджено спілкування власними сторінками у соціальній мережі фейсбук: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011158179697. Функціонують блоги методистів НМЦ ПТО, створені віртуальні середовища в соціальних мережах через які розповсюджується необхідна інформація, наприклад: віртуальна спільнота будівельників, диво слово для філологів, для методистів ЗП(ПТ)О.

Жодний запит учасника освітнього процесу не залишається без уваги, проектується на роботу методичної служби, результати обговорюються на профільних секціях, враховуються при організації дистанційних курсів, курсів підвищення кваліфікації.

Інформаційно-статистичний бюлетень результатів діяльності П(ПТ)О області у 2019/2020 навчального року «П(ПТ)О ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ: БАЗОВІ ІНДИКАТОРИ» буде розміщено на сайті НМЦ ПТО  у Дніпропетровській області: https://nmc-pto.dp.ua/