Випускники профтехосвіти складають  державну кваліфікаційну атестацію

 

В останній тиждень червня профтехосвіта Дніпропетровщини традиційно складає іспит на професійну компетентність випускників - державну кваліфікаційну атестацію.

Випуск цього року не є виключенням, незважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні.

 

 

Одним з закладів професійної (професійно-технічної) освіти, якими якісно організовано державну кваліфікаційну атестацію є ВПУ№17.

Складна ситуація, пов’язана з продовженням карантину не завадила  386 випускникам звітувати державній кваліфікаційній комісії про свою  професійну спроможність з професій: верстатник широкого профілю, оператор верстатів з ПК, електрогазозварник, рихтувальник кузовів, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, кухар, кондитер, офіціант та зі спеціальностей: галузеве машинобудування, облік і оподаткування, прикладна механіка, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

 

Для забезпечення випускників першим робочим місцем адміністрацією ВПУ №17 розроблено модель співпраці з підприємствами-роботодавцями.

Напередодні працевлаштування проводиться рейтинг рівня компетентності та професіоналізму здобувачів освіти, випускники проходять анкетування, яке передбачає не тільки визнання професіоналізму випускника, а й питання соціально-психологічної адаптації в трудовому колективі. Таким чином, обґрунтовано визначається їх відповідність  потребам роботодавців та вирішується питання працевлаштування.

Протягом декількох років випускники ВПУ № 17 працевлаштовуються на відомі підприємства та виробництва регіону: Державне підприємство «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова», ТОВ «АГРОДНІПРО», ПАТ «Інтерпайп НТЗ», ТОВ «Дніпропетровський завод бурового обладнання», ПАТ «Дніпропетровський агрегатний завод», ДТЕК «Дніпробленерго», КП «Дніпропетровський електротранспорт», ТОВ «МАЗ», ТОВ «Омега», ТОВ «Техмаштрейд», ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «Бріош», ТОВ «ФОРФУД» та багато інших.

Серед здобувачів освіти, є й такі, що виявили бажання продовжувати навчання у вищих навчальних закладах, продовжити свій життєвий шлях, присвячуючи себе службі в збройних силах України.

 

Віктор Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області