Профтехосвітяни-аграрії Дніпропетровщини вперше відзначають День фермера в Україні

Ураховуючи значення фермерських господарств для розвитку сільського господарства України, їх внесок у вирішення питань продовольчої безпеки держави Указом Президента України №234/2020  в Україні встановлений День фермера, який буде відзначатися щороку 19 червня.

Станом на сьогодні в Дніпропетровській області кількість зареєстрованих суб'єктів за організаційно-правовою формою «фермерське господарство» становить понад 3,2 тис. одиниць, а це 78% від загальної кількості суб'єктів, що зайняті в аграрному секторі.

На теренах області 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти здійснюють підготовку кваліфікованих робітників за професіями сільськогосподарського спрямування, з них – 6 закладів освіти безпосередньо готують робітників фермерського господарства. Щорічно за цими професіями випускається понад 300 здобувачів освіти, що дає можливість в повній мірі задовольнити потреби фермерських господарств в кваліфікованих робітниках.

Сподіваємось, що заклади освіти та фермери-виробники сільськогосподарської продукції продовжать тісну та продуктивну співпрацю в справі підготовки фахівців для найбільш стратегічно важливої галузі нашої країни.

              

 

                                                                                    В.М. Василиненко,

     директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області