Методична служба Дніпропетровщини спрямовує свої дії на наближення процесу навчання до умов виробництва

 

Пріоритетним напрямком роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській області є наближення процесу навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти до умов сучасного виробництва.

Адаптація системи професійної освіти до нових умов розвитку виробництва здійснюється через вивчення та впровадження в навчальний процес інноваційних виробничих технологій, що застосовуються на підприємствах регіону та України, через упровадження елементів дуальної форми здобуття освіти.

З цією метою НМЦ ПТО у Дніпропетровській області проведено пошук адрес застосувань сучасних технологій на підприємствах всіх галузей економіки та видано Путівник нових виробничих технологій, в якому перелічуються адреси підприємств, працюючих за новими технологіями та посилання на їх електронні ресурси.

Завдяки визначеним в Путівнику адресам ЗП(ПТ)О можуть ознайомитися з новими технологіями та використовувати можливості підприємств для участі в спільному виконанні завдань професійних стандартів у форматі запровадження елементів дуальної форми здобуття освіти, педагоги та здобувачі освіти  - використовувати технологічні карти, відеофільми, презентаційні матеріали.

Переконані, що впровадження в освітній процес інноваційних виробничих технологій, сучасних компетентностей, сучасних досягнень науки і техніки, які запропоновані Путівником будуть сприяти виконанню вимог стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.

Директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти
 у Дніпропетровській області

Віктор Василиненко