Ствердження авторитету системи професійної (професійно-технічної) освіти Криворіжжя

 

Пріоритетними завданнями Програми діяльності Уряду України, які визначені на наступні п’ять років, є ствердження авторитету професійної (професійно-технічної) освіти в суспільстві та здобуття якісної професійної освіти з подальшим працевлаштуванням майже половини випускників середніх шкіл.

Важливе значення у підготовці висококваліфікованої робочої сили в умовах ринкової економіки та реформуванні підприємств, ствердженні авторитету професійної (професійно-технічної) освіти в суспільстві мають традиційні заходи, які дають можливість побачити певні закономірності й обумовленості, визначити позитивний досвід з метою його можливого використання.

Починаючи з 2011 року, в м. Кривий Ріг традиційно щорічно а травні до Дня міста проходить громадський День єднання поколінь. На ньому урочисто оголошуються результати громадського конкурсу на кращого роботодавця міста, на кращий колективний договір для молоді тощо. Переможцям вручаються відповідні громадські дипломи та грамоти, інші заохочувальні відзнаки.

В цьому році, незважаючи на карантин, пов'язаний з корона-вірусом, експертна комісія за участю профспілок, закладів освіти, молодіжних і студентських рад підбила підсумки в режимі онлайн і шляхом опитування. На підставі рішення експертної комісії та у зв'язку з 245-ю річницею заснування Кривого Рогу, Днем науки, проведенням громадського Дня єднання поколінь громадська спілка “Координаційна рада “Кривий Ріг — рідне місто” вирішила нагородити 30 переможців конкурсу громадськими іменними відзнаками “Майбутнє — в єдності поколінь”. Серед нагороджених: Василиненко В.М., директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, “за високі досягнення в освітянській та професійно-технічній діяльності, в пам'ять Олексія Шнайдера” (одного із криворізьких “Макаренків”).

Також, серед нагороджених визначено переможцями у номінаціях:

1) “Кращий керівник ЗП(ПТ)О”:

- Семенова А.І., директор приватного закладу “Центр професійної освіти і навчання”;

- Пентегова В.М., директор Криворізького професійного-транспортно-металургійного ліцею;

Сиротюка В.Г., директор Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею.

2) “Методична установа — соціальний партнер навчального закладу, роботодавців, громадських об'єднань”:

- Зозулю Н.В., зав. кабінетом навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.

Крім того, визнана позитивною робота в плані співпраці з виконання Положення проєкту “Соціальне партнерство в дії” Криворізького кабінету навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, а також 4 ЗП(ПТ)О м. Кривого Рогу.

Прийнято рішення провести День єднання поколінь після послаблення карантинних заходів у форматі громадської конференції на тему “Кривий Ріг — рідне місто” на якій планується вручити нагороди переможцям конкурсів, а також — 30 медалей в пам'ять легенд трудового Кривбасу “Майбутнє — в єдності поколінь”.

Усі ці заходи приурочені до визначення 80-річчя із створення державної системи професійно-технічної освіти — 2 жовтня 2020 року.

 

 

 

В.М.ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО у

Дніпропетровській області