Державна кваліфікаційна атестація в КПГТЛ (онлайн)

 

З травня в ЗП(ПТ)О області розпочалася  ДКА.  В умовах карантину були внесені зміни щодо форми проведення ДКА з професії «Оператор з обробки інформації і програмного забезпечення», а саме використання платформи Zoom для проведення захисту дипломних робіт здобувачів освіти. Для проведення ДКА з професіїї на платформі створюється конференція. Якщо конференція створюється вперше то час її проведення не обмежений. Ця програма відмінно підійшла, так як здобувачі освіти могли  заходити як з комп'ютера,  з планшета та з телефона. На екрані є можливість одночасно бачити всіх здобувачів освіти навчальної групи. Підключення відбувається за посиланням, яке надсилається учасникам .

Викладачем професійної підготовки  Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею заздалегідь було проведено навчання з учнями випускної групи через онлайн консультації на платформі Zoom, щодо застосування платформи та роботи в ній. 

Здобувачі освіти заздалегідь надіслали електронною поштою до закладу професійної (професійно-технічної) освіти дипломні роботи, практичні частини та презентації для перевірки і визначення стану готовності до захисту. Всі учасники ДКА були ознайомлені з порядком проведення та графіком виступів. За день до атестації на платформі  запланували захід: час початку та тривалість з розрахунком  15 хв. На кожного виступаючого. Посилання на захід члени комісії та здобувачі освіти отриаали на електронні пошти та у Viber.

В день здачі ДКА(8 травня 2020 року )приєдналися всі учасники ДКА. Першим з привітальним словом виступив директор навчального закладу В.Г. Сиротюк, потім заступник директора з НВР Т.І. Стойчик. Далі згідно графіку запрошувались до слова  здобувачі освіти .Презентаціями керувала керівник дипломних робіт. Під час своїх виступів здобувачі освіти демонстрували на екрані презентації до дипломних робіт а також свої практичні частини до яких відносяться: відеомонтаж фільмів; створення відеоуроків, відеороликів, електронних тестів,  електронних кабінетів; роботи у графічних редакторах; розробка документацій в програмі Excel; верстка журналів та посібників та ін. Члени комісії  мали змогу задавати питання, а здобувачі освіти відповідати на них. Такий зворотній зв’язок допомагав краще розуміти представлений матеріал. Протягом проведення ДКА відбувався відеозапис( така функція є доступною в ZOOM)для підтвердження дотримання правил проведення ДКА.

Віктор ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області