УЧАСТЬ ПТО ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ВЕБІНАРІ «ТЕХНОЛОГІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВЦІ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ НОВОЇ ФОРМАЦІЇ»

 

З метою поширення досвіду закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо впровадження елементів дистанційного навчання та демонстрації набутої практики організації освітнього процесу під час загальнодержавного карантину за ініціативи Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області відбувся Всеукраїнській вебінар «Технології дистанційного навчання у підготовці кваліфікованих робітників нової формації».

Захід зібрав профтехівців з усіх куточків України. Загальна кількість присутніх склала понад 300 осіб.

У рамках вебінару було висвітлено основні підходи до використання дистанційної форми у професійній освіти, застосування елементів електронного навчання у підготовці кваліфікованих робітників, актуальні проблеми, які зосереджені в реалізації даного питання, та шляхи адаптації закладів освіти у новому режимі роботи.

Досвідом власної практики поділились Луганська (Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області, Золотівський професійний ліцей), Вінницька (ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»), Черкаська (ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей») та Хмельницька області (ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», Вище професійне училище №4 м. Хмельницького).

Учасниками із Дніпропетровщини були 9 ЗП(ПТ)О та НМЦ ПТО.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з принципами відкритого навчання, спектром комп’ютерних навчальних програм різного призначення та засобами побудови сучасного телекомунікаційного інформаційного освітнього середовища. Увазі присутніх, окрім означених питань, було представлено статистичні та аналітичні дані користування технологіями дистанційного навчання, ступінь задоволення здобувачів освіти інноваційним інструментом здобування знань, умінь і навичок, а також рівень адаптації педагогічних працівників в нових умовах роботи.

 

Віктор ВАСИЛИНЕНКО

Директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл..