Відкрито Центр професійної кар’єри на базі Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1

 

В рамках розбудови Нової української школи, з метою цілеспрямованого розвитку індивідуальних нахилів та здібностей кожної дитини, побудови індивідуальної кар'єри, подальшого працевлаштування молоді,  підтримки підприємницьких ініціатив та пошуку надійних соціальних партнерів-роботодавців у формуванні якісного кадрового потенціалу регіону на базі Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 відкрито Центр професійної кар’єри.

У відкритті взяли участь представники навчально-методичного центру профтеховіти у Дніпропетровській області, ПАТ «ПІВДЕННИЙ ГЗК», Криворізької галузевої організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів, Криворізького міського центру зайнятості, духовенства.

Передумовою створення Центру професійної кар’єри є:

-                     розбалансована співпраця та координація спільних заходів із центральними та місцевими органами виконавчої влади, службами зайнятості та підприємствами, установами та організаціями (роботодавцями) щодо оптимального узгодження реальних потреб на регіональному ринку праці;

-                     обмежене інформування випускників та учнів закладу про вакантні місця на підприємствах, установах та організаціях, що відповідають їхній фаховій підготовці;

-                     несистематизований аналіз попиту і пропозицій на ринку праці, фахівців, підготовку яких здійснює ЦППРК-1.

Роботу в даному напрямку розпочато з  квітня 2018 року:

-                     сформовано базу даних підприємств та організацій Криворіжжя за напрямами економічної діяльності  для ефективності пошуку, обліку інформації про вакантні місця для працевлаштування випускників;

-                     в рамках співпраці із Криворізьким міським центром зайнятості проведено консультації  для учнів випускних груп та слухачів курсової підготовки за темами «Підтримка у започаткуванні власної справи», «Поради тим, хто шукає роботу», «Ваучер на навчання – підтримка осіб на ринку праці»;

-                     психологічною службою центру проведено круглі столи з учнями, за запитом «Що робити, якщо тільки закінчили навчальний заклад і шукаєте свою першу роботу?»,  «Якщо у вас немає ні досвіду, ні професійних навичок, ні розуміння того, що ж вам необхідно?» та тренінги «Помилки при пошуку роботи», «Як адаптуватися на новій роботі?».

За сприянням модератора ПАТ «ПІВДЕННИЙ ГЗК» проведено тренінги «Майстерність комунікації» для випускників та педпрацівників центру. В рамках квесту «METINVEST Travel»  була  надана допомога учням 7-11 класів шкіл міста у виборі професії та можливість спробувати свої сили з професій «Електрогазозварник», «Стропальник», «Машиніст крана (кранівник)», «Машиніст бульдозера», «Живописець» та інших. На круглих столах із правової освіти юристконсультантом центру проведено практичні заняття із учнями з питань «Правові основи працевлаштування», «Проблеми захисту прав випускників ПТНЗ під час працевлаштування». За ініціативи та сприянням  роботодавців ПАТ «Криворіжіндустрбуд», ПАТ «ПІВДЕННИЙ ГЗК», ТОВ «Фірма «Криворіжбудмеханізація» проведено спілкування та співбесіди із учнями шкіл та центру щодо працевлаштування та кар’єрного зростання  молодих працівників на підприємствах.

Як результат систематичної багатоканальної профорієнтаційної роботи  збільшено на 15% в порівнянні з 2015 роком закріплення випускників ЦППРК-1 на першому робочому місці.

Відкриття Центрів професійної кар’єри на базі закладів  профтехосвіти Дніпропетровщини сприятиме розширенню спектру методів пошуку роботи та підвищенню конкурентоспроможності випускників на регіональному ринку праці, їх працевлаштуванню, адаптації на підприємствах, відстеження їх кар’єрного зростання, підвищення кваліфікації.

 

О.В.Гришаєва,

заступник директора НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

 

collage45