Профтехосвіта у інноваційному проекті «STEM освіта Дніпропетровщини»

 

Відповідно до плану спільних заходів навчально-методичного центру ПТО у Дніпропетровській області, Дніпровської академії неперервної освіти, Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках інноваційного проекту «STEM освіта Дніпропетровщини» відбулась установча нарада «Науково-технічна творчість, винахідництво та раціоналізаторство учнівської молоді як ключові напрямки STEM-освіти» за участю представників загальноосвітніх, професійно-технічних закладів, центрів дитячої  і юнацької творчості та позашкільної освіти.

Учасникам наради презентовано:

-                 інноваційні проекти STEM освіти Дніпропетровщини в реалізації програми «Нова українська школа»;

-                 впровадження STEM – освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини;

-                 учнівські проекти ЗП(ПТ)О Дніпропетровської області за галузями: машинобудування, електротехніка, ІТ-технології, поліграфія, металургія, гірничодобування, будівництво, деревообробка, сільське господарство, авто - та залізничний транспорт, легка, харчова промисловість та побутове обслуговування;

-                 використання науково-технічного та інформаційного потенціалу  Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки для реалізації учнівських STEM- проектів.

З метою популяризації інженерно-технічних професій представник корпорації «Інтерпайп» запросила до участі у спільному проекті «STEM на Дніпрі».

Учасниками заходу запропоновано організувати реалізацію спільних проектів серед учнів загальноосвітніх закладів та закладів професійно (професійно-технічної) освіти та започаткувати пілотний учнівський проект - логотип «STEM освіта Дніпропетровщини».

Захист спільних учнівських проектів відбудеться у квітні-травні 2019 року.

Серед учасників заходу проведено експрес–анкетування щодо визначення пріоритетних галузевих напрямків співпраці в рамках проекту. Визначено, що найбільшу зацікавленість визвали галузі ІТ-технології, електротехніка, машинобудування, сільське господарство.

Профтехосвіта Дніпропетровщини запрошує педагогічних працівників та креативну, обдаровану, талановиту і  активну учнівську молодь до науково-технічної творчості, винахідництва та раціоналізаторства у різних сферах промисловості і виробництва.

 

О.В.Гришаєва,

заступник  директора НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

 

Фоторепортаж наради

 «Науково-технічна творчість, винахідництво та раціоналізаторство учнівської молоді

як ключові напрямки STEM-освіти»