Декада робітничих професій залізничного та автомобільного транспорту 

 

В жовтні і листопаді   профтехосвіта Дніпропетровщини відзначила свята Дні автомобіліста та залізничника.

Понад  30 закладів професійної (професійно-технічної) освіти щорічно  направляють на підприємства галузі близько 1500  кваліфікованих робітників, що сприяє розвитку економічного потенціалу нашого регіону та всієї галузі.

В рамках свят для школярів загальноосвітніх закладів проведено декади робітничих професій залізничного та автомобільного транспорту .

У  Дніпровському  професійному залізничному ліцеї  учні шкіл міста Дніпро оглянули виставку стіннівок  «Моя професія – залізничник», взяли участь у майстер-класах «Залізнична колія», «Потяг у тунелі», «Класифікація світлофорів», учнівській конференції «Профорієнтація на професію» та «Можливості молоді в реалізації професійних планів», відвідали вагон-лабораторію, зробили фоторепортаж.

Учні ліцею спільно із Дніпропетровським обласним центром зайнятості на Skype–зустрічі для школярів Широківського  та Межівського районів, міст Павлоград та Покров презентували професії: машиніст електровоза, машиніст електропоїзда, машиніст тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу, провідник пасажирського вагона, контролер касир, касир квитковий. Відповіли на питання щодо вступної компанія, умов навчання та виробничої практики, перспектив працевлаштування та кар’єрного зростання.

Під час екскурсій на виробничі дільниці Придніпровської залізниці учні мали можливість попрацювати на симуляторах. Також ліцеїсти продемонстрували свої спортивні досягнення у боксі у новоствореному спортивному тренінговому комплексі. Аматори та творчий колектив художньої самодіяльності  «Локомотив» весело із гумором привітав гостей заходу. Школярі залишили в «Книзі відгуків та побажань» всі свої враження від квест-екскурсії. Найактивніші учні отримали сертифікати та особисте запрошення на навчання в Дніпровський професійний залізничний ліцей.

На базі Міжрегіонального центру підготовки і перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців  відбувся семінар відповідальних за профорієнтаційну роботу ЗП(ПТ)О Криворіжжя, де учасники ознайомились з навчально-матеріальною базою Центру, відвідали майстер-клас з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» по відпрацюванню практичних навиків регулювання теплових зазорів двигуна автомобіля «Таврія». Відбувся обмін досвідом щодо оновлення змісту профорієнтаційної роботи з ЗОШ із залученням підприємств міста, створення Центрів професійної кар’єри. Школярів ознайомили із сучасними кабінетами та майстернями, презентували майстер-класи  з професій, виставку технічної творчості та виступи агітбригад. Особливо зацікавила учнів  екскурсія на виробничу дільницю комп’ютерної діагностики автомобілів автосервісу МЦППВ.

В рамках декади в Кам’янському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту проведено конкурс стіннівок  «Ні гвіздка, ні жезла!», виставка технічної творчості «Від лабораторної роботи до практики», конкурси відео-презентацій «Автомобіліст – моя професія», фотографій «Навчаюся в КЦППРКБА!». Особливість заходу - це участь випускників центру минулих років, які приїхали на власних автівках та показали свою майстерність по водінню автомобілем на оновленому навчальному автодромі центру. Всім бажаючим була надана можливість практичного водіння автомобілем.

  Проведення  таких  заходів в рамках Декад робітничих професій  дає змогу  учням шкіл ознайомитися з переліком  робітничих професій  на вимогу сучасного ринку праці, а учням профтехосвіти впевнитись у правильно обраному шляху.

О.В.Гришаєва,

заступник директора НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області