Формуємо націю свідомого вибору

Вже другий рік поспіль в  м. Кривий  Ріг в рамках національного проекту  проводився  наймасштабніший профорієнтаційний захід для дітей "Місто Професій" .

На вході до імпровізованого містечка діти отримували паспорт та мали можливість влаштуватись на роботу, приміряти на себе спецодяг підприємств, отримати «заробітну плату», яку тут же витратили в «крамниці солодощів та подарунків».

Учасниками профорієнтаційного заходу були заклади професійної освіти, організації та підприємства міста, серед яких: ДП «Придніпровська залізниця», Криворізький міський центр зайнятості, ПТНЗ І рівня атестації, представники вищих навчальних закладів міста.

Навчальні заклади презентували професії різних галузей: харчування, торгівлі, легкої промисловості, сфери обслуговування, залізничного та автомобільного транспорту, будівництва, художньо – оформлювальних та електротехнічних робіт, дизайну, флористики. Всього було представлено   понад 47 професій.

Майстер-клас з професій «Прохідник», «Машиніст електровозу» дав можливість учасникам  спостерігати  на зменшених макетах порядок видобування руди та її транспортування.

Діти та їх батьки здобували практичні навички з плетіння сучасної коси,  візажу, манікюру; виготовлення  квітів з овочів, тканини, паперових серветок; оформлення святкового столу.  Багато відвідувачів зацікавились виготовленням  художніх елементів прикрас з мастики для оформлення тортів, печива.

 В ході знайомства з  професіями будівельного профілю майстри в/н  знайомили з елементами  сучасного оздоблення будівлі, ландшафтного дизайну, кам’яної кладки, монтажу металопластикових вікон «Віконт»; надавали змогу діткам та їх батькам навчитися виготовляти декоративні фігурки з гіпсу. Художники, працюючи пензлем,  навчалися створювати свій авторський художній твір. 

На  заході було представлено спецтехніку: новітні поліцейські екіпажі, пожежні машини, реанімобіль та інші.

 Безперечно, надана можливість доторкнутись власними руками до вже звичних нам професій , стане в пригоді під час свідомого вибору  майбутнього фаху.

Повний перебіг подій на профорієнтаційному заході та фоторепортаж  висвітлено на сайті Криворізького кабінету.

 

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області