Профтехосвітяне Дніпропетровщини відзначають професійне свято День  машинобудівника

Щорічно, у четверту неділю вересня традиційно відзначається професійне свято працівників машинобудування і приладобудування України.

Машинобудування –  базова галузь економіки Дніпропетровської області, машинобудування забезпечує роботу металургійної і гірничодобувної промисловості, верстатобудування, залізничного транспорту, автотранспорту.

Разом з машинобудівниками України та області святкують професійне свято 9 ПТНЗ (16,4% від загальної кількості ПТНЗ області), які здійснюють підготовку за професіями металообробки (верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням, токар, фрезерувальник) з слюсарних професій (слюсар-ремонтник, слюсар-інструментальник, слюсар з ремонту рухомого складу) та інших професій.

Підприємства машинобудувної галузі щорічно поповнюються майже 650 молодими кваліфікованими робітниками.  

Провідні професійно-технічні навчальні заклади машинобудування: вище професійне училище №17 та Кам’янське вище професійне училище щорічно направляють робітників з високим рівнем освітньої та робітничої кваліфікації на підприємства галузі як спеціалістів середньої ланки.

Випускники стають членами робітничих колективів ВО ПМЗ ім. Макарова, ПАТ «Дніпропетровський агрегатний завод», ВАТ «Дніпротяжмаш», ТОВ «Дніпропетровський завод бурового обладнання», ПАТ «Дніпропетровський завод металоконструкцій ім.. Бабушкіна»,  стрілочного заводу та інших.

Високий професіоналізм педагогів, досвід, невтомна праця, злагоджена робота колективів з підприємствами галузі сприяють досягненню нових успіхів та вагомих результатів, оновленню технологій, що впроваджуються в процес навчання, осучасненню матеріально-технічної бази, а також відновленню престижу машинобудівних професій. 

Директор навчально-методичного

 центра професійно-технічної освіти

 у Дніпропетровській області

 Василиненко В.М.