Три проффестивалі – одна мета

 

На Дніпропетровщині декілька років  підряд активно ведеться робота з популяризації робітничих професій серед населення. Важливим етапом цієї роботи є співпраця закладів професійної освіти регіону з  підприємствами, замовниками кадрів, навчальними закладами та громадськими організаціями, які зацікавлені у робітничих кадрах.

Так днями  в Кривому Розі та Кам’янському пройшли три профорієнтаційні фестивалі - Industrial Fest "Ніч індустріальної культури " , «Місто професій» та «Everything is possible».

            Національний проект «Місто професій» який проходить третій рік  згуртував понад 3 тисяч Камянчан. Заклади професійної освіти міста демонстрували майстер-класи, тренінги, профорієнтаційні квести з дерево- та металообробки, свій хист демонстрували майбутні електрозварники, водії,  художники з  петриківського розпису, кухарі та офіціанти. Кожен бажаючий мав змогу спробувати власними руками виконати будь-які вправи та забрати собі на згадку власний виріб.

Два величезних заходи відбулись на Криворіжжі – це Industrial Fest "Ніч індустріальної культури " та «Everything is possible» ініційованому  представниками  групи «Метінвест». Організаторами представлено промислову техніку, виставку ковальських робіт, художніх виробів «Індустріальна палітра», геолого – мінералогічного та історико - краєзнавчого музеїв « Індустрія – крізь час», книжкова виставка «Кривий Ріг у просторі і часі». Проводились майстер-класи: зварювання, промислова ботаніка, «Індустріальна мода», промисловий альпінізм, «В пошуках мінеральних скарбів», надання невідкладної допомоги в екстрених ситуаціях.

Навчальні заклади системи ПТО презентували виставку технічної творчості - діючі макети, моделі, художні вироби зварювання та вироби з карвінгу. Молодь, ЗП(ПТ)О  мала змогу  ознайомитись з сучасною технікою та технологіями підприємств, можливість відпрацювати певні елементи з професій, зорієнтуватись у виборі професії та місця роботи.

Участь профтехосвіти  у фестивалях та відвідування їх має велике значення, адже народна мудрість говорить: «Професія людині – як крила пташині!»

Демонструючи сучасні знання, оновлені підходи у навчанні та вихованні впевнено стверджуємо високий імідж начальних закладів та самих професій на які зорієнтуємо молодь.

 

В.ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області