Профтехосвіта Дніпропетровщини наближує навчально-виробничий процес до сучасних умов виробництва

 

У Дніпропетровській області на базі ПТНЗ діють 25 центрів сучасних виробничих технологій: 8 - будівельного профілю, 13 - сфери обслуговування, а також  НПЦ  банківської справи, зв’язку та інформаційно-комунікаційних технологій, поліграфічної справи, сільського господарства.

Головне завдання НПЦ – це наближення навчально-виробничого процесу до сучасних умов виробництва.

Роботу перших регіональних будівельних навчально-практичних центрів в соціальному партнерстві з фірмами-виробниками будівельних матеріалів розпочато у 2004 році. Робота по створенню НПЦ у Дніпропетровській області з кожним роком набирає обертів. Відповідно до потреб економіки України та за фінансової підтримки Уряду у 2017 році в області створено 2 НПЦ: швейної галузі та сільськогосподарського профілю. У 2018 році заплановано відкриття 3  навчально-практичних центрів за напрямами підготовки: на базі Вищого професійного училища № 17 - з механічної обробки металу (професії: Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник), вартість обладнання 2 млн 500 тис. грн; на базі Камʼянського вищого професійного училища - зварювальних технологій (професії: Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник), вартість обладнання 2 млн 300 тис. грн; на базі  Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування - електротехнічних технологій (професії: Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування), вартість обладнання 630 тис. грн.

Діяльність навчально-практичних центрів Дніпропетровської області - це комунікації закладів ПТО і компаній виробничників з питань підготовки майбутніх робітників, забезпечення реалізації такої важливої функції держави, як формування трудового потенціалу.

 

 

Директор навчально-методичного центру

у Дніпропетровській області

Василиненко В.М.