Заклади професійної освіти відзначають ювілеї  (Царичанський аграрний професійний ліцей: від становлення до сьогодення)

 

        У липні 2018 року ДПТНЗ «Царичанський аграрний професійний ліцей» святкує своє 25-річчя.

         

 

   Якщо повернемо умовний ключ історії і згадаємо 1912 р. В цей рік було відкрите 4 класне містечкове училище, яке обслуговувало територію чотирьох волостей. Для нього було збудоване спеціальне приміщення, а нині гуртожиток ліцею.  Кожного року в Царичанському училищі могли навчатися 160 учнів.

        Час не стоїть на місці. Розквітла держава, а з нею і Царичанка.

1975 рік. В цей рік було завершено будівництво триповерхової красуні  - школи. І вся шкільна родина переїхала до нової будівлі.

         У 1976 р. було створено міжшкільний навчально – виробничий комбінат. В ньому навчались учні з шкіл району за професіями: тракторист, водій категорії В, С, швея, продавець, секретар-друкарка, доярка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


         Рік 1993. На базі міжшкільного навчально – виробничого комбінату

було засновано професійно – технічне училище № 89.

    НАКАЗ управління народної освіти Дніпропетровської ОДА №442 від 14 липня 1993 року про відкриття професійно-технічного училища в Царичанському районі. Виконуючи наказ Міністерства освіти України від 13 липня 1993 року за № 250 з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для сільськогосподарського виробництва відкрити у третьому кварталі 1993 року в смт Царичанці професійно-технічне училище № 89.

        Рік 2008. Заклад перейменовано у державний професійно  - технічний навчальний заклад «Царичанський аграрний професійний ліцей».

          За час існування закладу було випущено 40 груп механізаторів, а це понад 1000 кваліфікованих робітників; «Робітників фермерського господарства» - 20 груп, кухарів, офіціантів – 7 груп, лаборантів – 10 груп, обліковців з реєстрації бухгалтерських даних – 10 груп. Всього випущено понад 2500 кваліфікованих робітників.     

З перших днів роботи  керувати навчальним закладом призначено Чернова Миколу Дмитровича .  З вересня 1996 року на  посаді директора перебував Левченко Микола Григорович. З 2000  по 2005 – Манзюк Віктор Станіславович і з 2005 року закладом керує Шарівська Віра Павлівна, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, Відмінник освіти України.

 

    

          

Сьогодні ДПТНЗ «Царичанський аграрний професійний ліцей» пропонує навчання за професіями:  «Тракторист-машиніст, слюсар-ремонтник, водій автотранспортних засобів категорії В.С.», «Кухар. Офіціант», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Робітник фермерського господарства». Контингент учнів складає близько 325 учнів.

При ліцеї діє курсова перепідготовка

За останні роки суттєво змінився імідж навчального закладу: реконструйовано корпуси, актову залу, фасад, територію, відремонтовано авто гаражі. У ліцеї  відкрито кабінет-музей. Ведеться оновлення та модернізація навчально-матеріальної бази відповідно до сучасних вимог.

 

Кабінет будови та експлуатації мототранспортних засобів категорії А і автотранспортних засобів категорії B, D

 

Кабінет правил дорожнього руху

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                        Кабінет технології приготування їжі

 

 

*   Підготовку робітничих кадрів веде педагогічний колектив з                              16 викладачів та 15 майстів виробничого навчання, з яких 7 спеціалістів вищої категорії, 5 спеціалістів першої категорії, 3 чоловіка мають педагогічне звання «старший викладач»,1 чол. «виколадач-методист»,3 майстра в/н 1 категорії і                       3 мастра ІІ категорії та 1 чоловік нагороджений знаком « Відмінник освіти».

 

 

 

 

Вітаємо колег зі святом та бажаємо міцного здоров’я, натхнення,творчих успіхів у справі становлення робітничого потенціалу Дніпропетровщини.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО