ДПТНЗ «Марганецький професійний ліцей» відзначає 30-річний ювілей

 

Свою діяльність він розпочав як ПТУ № 68, створене у 1988 році наказом державного комітету РТО УРСР     № 307 від 22.06.1988 р. на базі двох філій: Орджонікідзівського ПТУ № 50, яка була створена в 1982 р. і проводила підготовку кваліфікованих робітників гірничих спеціальностей – збагачувач широкого профілю, електрослюсар, токар, оператор станків з ЧПУ, ремонт та обслуговування автомобілів та Дніпропетровського ПТУ № 63, яка існувала з 1969 р. як філія Дніпропетровського училища обласного побутового управління, потім ПТУ № 63 і готувала спеціалістів за такими професіями: кравець, перукар, фотограф, годинникар.

Першим директором був Руденко Володимир Іванович (1988 – 2006 рр.)

В 1996 році перейшли на навчання спеціалістів із отриманням середньої освіти та розпочали підготовку за курсовою та індивідуальною  формами навчання. В 1997р. було відкрито позабюджетне, вечірнє відділення, яке очолила Титаренко Ганна Василівна.         

Наказом Міністерства освіти і науки України № 73 від 7.02.09р. «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровської області» ПТУ № 68 надано статус Державний професійно-технічний навчальний заклад «Марганецький професійний ліцей.” За роки існування навчальним закладом підготовлено для підприємств міста, області, України більше 10 тисяч кваліфікованих робітників.

       

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

Навчальний корпус, 1989 рік              Навчальний корпус, 2018 рік

Дякуючи зусиллям педагогічного колективу на чолі з Володимиром Івановичем, для учнів були побудовані навчальні майстерні з 14 професій. Створено чудовий гуртожиток на 220 місць, їдальня на 120 місць.В 2006 році училище очолила Волкова Марина Володимирівна, а з жовтня 2007р. його керівником став Перепьолкін Микола Іванович. В 2009р. під його керівництвом ПТУ № 68 було перейменовано в Марганецький професійний ліцей.

З грудня 2016 року ліцей очолила Матвєєва Яна Володимирівна – творча та цілеспрямована особистість. Під її керівництвом навчальний заклад бере участь та виграє грантові проекти, покращуючи матеріальну базу та оновлюючи корпуси.

 

 

Історія заснування та розвитку Марганецького професійного ліцею нерозривно пов’язана з історією ПАТ «Марганецький гірничо–збагачувальний комбінат», який був і залишається основним замовником робітничих кадрів ліцею. На сьогоднішній день кожен четвертий працівник  комбінату – випускник ліцею.

 

 

 

 

 

 

 

1988 р. — зварювальні та електричні                      Сьогодні працює сучасний

роботи проводились у цехах МГЗК                         зварювальний цех

(дуальне навчання)

     У швейних майстернях виконуються індивідуальні закази та закази для  малого бізнесу

 

 

1988 рік                              2018 рік

В навчальній перукарні проводиться виробниче навчання і обслуговування  клієнтів.

 

Лабораторія кухарів до 2010 р. знаходилась у підвальному приміщенні гуртожитку.

Сьогодні це кухарський блок на 2 поверсі, до складу якого входять лабораторія «Кухар – кондитер», дегустаційна зала, 3 кабінети теоретичного навчання, кімната майстрів – кухарів та буфет в приміщенні ліцею.

 

 

 

 

 

 

 

На сьогодні МПЛ представляє собою комплекс, що складається з навчального корпусу, який має 27 кабінетів і 15 навчально-виробничих майстерень, комп’ютерний клас, інформаційний центр, спортивну залу, бібліотеку; та побутового комплексу, до складу якого входять їдальня на 120 місць, актовий зал на 200 місць; гуртожиток на 150 місць. В навчальному закладыі обладнаний спортивний майданчик.

38 педагогічних працівників, із них – 10 викладачів та 20 майстрів виробничого навчання здійснюють підготовку майбутніх кваліфікованих робітників за професіями: електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, електрогазозварник; кухар, кондитер; перукар (перукар-модельєр), манікюрник; штукатур; лицювальник – плиточник, маляр; кравець; електрозварник ручного зварювання.

Колектив Марганецького професійного ліцею двічі отримував найвищу нагороду – Золоту медаль національної виставки - презентації «Інноватика в сучасній освіті» у Києві та одну срібну. В 2

В 2018 році – знову золота медаль на міжнародній виставці. «Сучасні заклади освіти 2018» в Києві. За багаторічну діяльність учні навчального закладу неодноразово посідали призові місця на  обласних конкурсах та Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності. Зокрема, 3 місце у ІІ турі конкурсу професійної майстерності з професії «Кравець», 2 місце у ІІ турі конкурсу професійної майстерності з професії «Лицювальник–плиточник», в обласному конкурсі «Сучасна бібліотека навчального закладу» –ІІ місце.

Три роки працював обласний експериментальний майданчик з виховної роботи по формуванню професійної культури та компетентності робітничих кадрів.

Під час проведення у Дніпропетровську ярмарки виховних  педагогічних технологій навчальний заклад отримав диплом І ступеню у номінації «Методичний супровід виховної діяльності в ПТНЗ». Творча група працює над створення електронного підручника з професії «Штукатур».

Талановиті учні неодноразово займали призові місця в обласному конкурсі художньої самодіяльності «Фестивальний дивограй профтехосвіти».

Рій «Онуки славних козаків», виборов І місце в регіональному етапі та ІІІ почесне місце в ІІ обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл (Джура)" для закладів професійної (професійно-технічної) освіти і отримав подарунковий сертифікат на отримання тренажера.

Велика увага приділяється спортивно-оздоровчій роботі. Учні беруть найактивнішу участь у міських, обласних та всеукраїнських змаганнях і домагаються високих результатів.

 

Бібліотека ліцею – це фундамент освіти і самоосвіти, скарбниця людських знань. Сьогодні бібліотека реформована в інформаційний центр, що оснащений ІКТ.

Ліцею пощастило зі своїми педагогами. Вимоги до викладачів високі і педагоги виправдовують надії — працюють багато і творчо, будучи гордістю і багатством навчального закладу!

Основними замовниками є: ПАТ “Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат”, ВАТ “Дніпрометробуд”, Запорізьке швейне об’єднання “МІК”, будівельні організації, підприємства сфери побуту.

Досягнення навчального закладу – це результат спільної роботи учнівського, батьківського та педагогічного колективів, лише маючи порозуміння та загальні цілі, педагоги можуть з впевненістю працювати сьогодні та сподіватися на плідну співпрацю в майбутньому!