Міжнародний профорієнтаційний проект «Місто професій» в Дніпрі

 

За ініціативи  міжнародного журналу «Community Business Magazine»,  відповідно до доручення заступника голови облдержадміністрації № 3069/0/1-18 від 30.03.2018р., за сприянням Дніпропетровської облдержадміністрації, департаменту освіти і науки і навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області 10 закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Дніпро та ПТУ-79 (смт.Петриківка) взяли участь  2 червня 2018 року в міжнародному профорієнтаційному проекті  «Місто професій».

Профтехосвіта Дніпропетровщини 5 рік поспіль є активним учасником  цього дитячого профорієнтаційного заходу.

Так цього року у сквері Героїв було розгорнуто імпровізоване «Місто Професій», де презентовано понад 100 професій від роботодавців, закладів професійної та вищої освіти, обласного центру зайнятості, дитячих позашкільних та спортивних закладів.

Осиновий месидж цьогорічного заходу «Спробуй себе у професії – знайди своє майбутнє».

За підрахунками організаторів понад 5 тисяч дітей віком від 2 до 17 років реєструвались, отримали свої «Паспорти», ознайомилися  з професіями, пройшли майстер-класи та виконали певні завдання. Загальна кількість відвідувачів (дітей та їх батьків) склала понад 10 тисяч осіб.

Сумлінні та старанні юні «працівники» за виконану роботу отримували заробітну плату, яку по закінченню заходу вони обмінювали на солодощі, іграшки та подарунки. Усі учасники мали змогу випробувати себе у ролі будівельника, флориста, кравця, перукаря, кухаря, візажиста, токаря, столяра, слюсаря з ремонту автомобілів, залізничника, художника з Петриківського розпису, оператора поштового зв'язку, продавця, оформлювача вітрин та приміщень, монтажник санітарно-технічних систем та устаткування, офіціанта, бармена, агента з туризму та інші.

За успішно пройдені майстер-класи та освоєні професії юні дніпряни отримали від ЗП(ПТ)О сертифікати із особистим запрошенням на навчання та винагороду «Гривеники», які змогли використати на придбання корисних речей від роботодавців. Для дітей проведено психологічні експрес-тренінги, консультації, опитування щодо вибору професії.

З метою розширення географії знайомства дітей, їх батьків та громад із світом професій профтехосвіта Дніпропетровщини ініціює подальшу співпрацю із представниками міжнародного журналу «Community Business Magazine» в рамкам міжнародного профорієнтаційного проекту «Місто професій» у 2018 році в містах області: Кривий Ріг, Кам’янське, Нікополь, Марганецьк, Новомосковськ, Покровське, Павлоград, Жовті Води, Верхньодніпровськ (за пропозицією організаторів).

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

 

 

 

Реєстрація та отримання «Паспорту»

 

 

Майстер-класи із робітничих професій від закладів

 професійної (професійно-технічної) освіти м.Дніпро, ПТУ-79 смт.Петриківка

?Більше 100 спеціальностей представили в Дніпрі на дитячому фестивалі «Місто професій»

 

Майстер-класи від інших підприємств та установ