Молодь профтехосвіти Дніпропетровщини змагається у спритності, витривалості та військовій підготовленості

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 18.09.2017 року № 1278 «Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» з 16 квітня в закладах професійної освіти Дніпропетровщини розпочались І (територіальні) етапи гри.

Всього у територіальних етапах візьмуть участь понад 500 юнаків та дівчат з 51 навчального закладу системи ПТО області за визначеним графіком у 6 районах області:

16.04. – Новомосковський;

18.04. – Нікопольський;

19.04. – Дніпровський;

24.04. – Камянський;

25.04. - Павлоградський;

26.04. - Криворізький

Програмою проведення змагань передбачено конкурси зі спортивної, військової, медичної підготовки учнівської молоді та знань з курсу Історії України, козацької доби.

До проведення цьогорічних змагань робочою групою внесені оновлені підходи до конкурсних завдань для учасників, зокрема оцінювання можливостей учнів щодо роботи з топографічними картами та орієнтуванням на місцевості за визначеними азимутами.

Важливим елементом у проведенні ігор є відвідування учасниками культурно-мистецьких закладів, що проводять просвітницьку роботу сфері історичних подій на теренах України та регіону.

За підсумками територіальних змагань переможці будуть представляти себе на обласному етапі гри, яка проходитиме у першій декаді червня 2018 року.

Зазначимо, що одними з головних помічників у підготовці та проведенні гри «Сокіл» є соціальні партнери, громадські та державні організації: ДСНС  в Дніпропетровській, ДОО ТСОУ, ДОО ТЧХУ, ДОГО «СКЗ», КП «Патріот» ДМР, ГО «Патріот-2015», заклади культури та освіти.

Лише у поєднанні зусиль стверджується сучасна система освіти та реалізується єдиний підхід -  виховати справжніх патріотів, які б пишалися своєю Батьківщиною та завзято її захищали.

 

В.ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області