Профтехосвіта Дніпропетровщини позиціонує робітничі професії для громади Царичанського регіону

 

Навчально-методичний центр профтехосвіти у Дніпропетровській області продовжує позиціювання робітничих професій для учнівської молоді і громади  сільських регіонів.

На рівні районної державної адміністрації, керівників об’єднаних територіальних громад, роботодавців, бізнес-структури агропромислового комплексу, галузевої профспілки відбулось обговорення  імплементації можливостей методичної служби та профтехосвіти Дніпропетровщини для потреб Царичанського регіону.

У пленарній дискусії заходу взяли участь представники навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, професійно-технічні навчальні заклади міст Дніпра, Царичанської райдержадміністрації та районної ради, відділу агропромислового розвитку, Царичанської, Ляшківської, Могилівської та Китайгородської об’єднаних територіальних громад, відділу освіти виконавчого комітету Царичанської селищної ради, обласного та районного центрів зайнятості, роботодавців агрофірми «Грант», фермерських господарств «Дніпро», «Вікторія» керівники шкіл міста.

Учасники обговорили питання щодо труднощів створення, збереження та розвитку трудового робітничого потенціалу в малих містах сільського регіону, виникнення дисонансу між активним розвитком об’єднаних територіальних громад та довгостроковою проектною співпрацею і підтримки профтехосвіти у регіоні.

З метою висвітлення позитивного досвіду профтехосвіти області презентовано:

-                 пріоритетна взаємодія НМЦ ПТО, ПТНЗ, державних, громадських, профспілкових організацій, підприємств і роботодавців як ключовий напрям використання освітніх функцій профтехосвіти Дніпропетровщини;

-                 система допрофільної підготовки та профільного навчання;

-                 шляхи вирішення проблем професійної орієнтації школярів та формування у них готовності до професійного самовизначення;

-                  довгострокова проектна співпраця  з органами виконавчої влади щодо забезпечення  функціонування закладу в рамках потреби громади;

-                 центри інноваційних виробничих технологій на базі ПТНЗ – вимоги галузевого значення;

-                 використання можливостей ПТНЗ у навчанні учасників АТО та тимчасово переміщених осіб;

-                 соціальне партнерство - як основа формування життєвих та професійних компетентностей молоді  відповідно до потреб ринку праці регіону.

Територіальною особливістю Царичанщини є розташування на межі із Полтавською та Кіровоградської областями. Зважаючи на те, що населення має недостатню інформації про можливості профтехосвіти Дніпропетровщини в рамках заходу 8 ПТНЗ міст Дніпра, Царичанки та Петриківки презентували для школярів 1-11 класів із 6 шкіл  майстер-класи з робітничих професій галузей сільського господарства, машинобудування, автомобільного та залізничного транспорту, легкої промисловості, перукарського мистецтва, харчування, електротехніки, поштового зв’язку, інформаційних технологій та поліграфії.

Понад 1000 учнів спробували свої можливості у ролях електрозварника, швачки-закрійника, електромонтера, декоратора, кулінара, поліграфіста, робітника поштового зв’язку, токаря, перукаря, робітника фермерського господарства та інше. Разом із дітьми зацікавились професіями  і батьки - представники батьківських комітетів шкіл.  Захід супроводжувався запальним виступом художньої самодіяльності ліцею та школярів.

Для педпрацівників шкіл та ПТНЗ проведено майстер-клас «Створення моделі програми спільних заходів з органами виконавчої влади, соціальними партнерами».

Авторський колектив Царичанського аграрного професійного ліцею презентували методику проведення квестів для учнів різної категорії з урахування інтелектуальної складності завдань з використанням інноваційних та сучасних технологій виробництва «Екологічна агрономія як стиль життя», «Фіточай – природна допомога здоров’ю», «Foodcake–енергетична цінність», «Валюта країн на мапі світу». Напередодні свята Великодня презентовано сервіровку святкового столу та ознайомлення із рецептурою виготовлення пасхальних кулічів за народними рецептами з використанням продуктів вирощених на теренах регіону.

Представники обласної методичної служби ПТО надали адресну методичну допомогу (консультацію) керівникам, педагогам загальноосвітніх шкіл щодо активізації співпраці з питань профорієнтації школярів в тому числі у форматі он-лайн.

Учасники  заходу відзначили, що саме залучення до профорієнтації учнів різної вікової категорії з 1 по 11 класи має вплив на раннє самовизначення у виборі професії та життєвого шляху.

Навчально-методичномий центр профтехосвіти у Дніпропетровській області отримав подяку Царичанської районної державної адміністрації за вагомий внесок у реалізацію державної політики, успішну координаційну діяльність об’єднаною територіальною громадою, підприємствами, установами і організаціями щодо забезпечення робітничого потенціалу Царичанського району.

Профтехосвіта Дніпропетровщини продовжує позиціювання робітничих професій для громади сільського регіону.

В.М.Василиненко,

директор  НМЦ ПТО

у  Дніпропетровській області

 

Царичанщина зустрічає профтехосвітян Дніпропетровщини

 

Пленарна дискусія

 

Царичанський аграрний професійний ліцей

 

Дніпровський професійний залізничний ліцей

 

 

Вище професійне училище №55

 

 

Професійно-технічне училище №79 смт.Петриківка

 

Професійно-технічне училище №6

 

Дніпровський центр професійної освіти

 

Дніпровське вище професійне училище будівництва

         

 

Міжрегіональне вище професійне училище поліграфії та інформаційних техноогій

 

Нагорода за успішно пройдені майстер-класи

 

Весело, музично супроводжуємо  зустріч