Пошук інноваційних підходів до позиціювання робітничих професій

 

З метою вивчення  і впровадження інноваційного педагогічного досвіду з упровадження профільного і допрофільного навчання старшокласників та створення  Центру кар’єри на базі ПТНЗ навчально-методичним центром профтехосвіти у Дніпропетровській області базі Міжрегіонального вищого професійного училища поліграфії та інформаційних технологій опорнного навчального закладу освітнього округу «Професійна альтернатива» за участі заступників директорів, методистів, відповідальних за профорієнтаційну роботу в ПТНЗ, представників Управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, Лабораторії трудового виховання Інституту проблем виховання  НАПН України,  Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №6» Дніпровської міської ради проведено семінар з профорієнтації .

Розгянуто:

-                 моніторинг, проблеми і перспективи входження ПТНЗ в освітні округи, навчання старшокласників з профільного і допрофільного навчання на базі ПТНЗ;

-                 шляхи вирішення проблем професійної орієнтації школярів та формування у них готовності до професійного самовизначення. Навчально-методичне забезпечення профільного навчання;

-                 діяльність ресурсного центру професійної орієнтації освітнього округу по забезпеченню професійного самовизначення учнівської молоді в умовах базової і профільної середньої освіти;

-                 методично-організаційні засади створення Центру кар’єри на базі ПТНЗ (з досвіду ПТНЗ  Волинської області).

Преставники Міжрегіонального вищого професійного училища поліграфії та інформаційних технологій презентували  модель впровадження профільного навчання старшокласників на базі ресурсного центру «Професійний розвиток молодіжних ініціатив» в рамках освітнього округу «Професійна альтернатива». 

Знаковим стала дискусія учасників семінару із директором Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №6» Дніпровської міської ради щодо підтримки діяльності опорного навчального закладу  в рамках освітнього округу «Професійна альтернатива».

Учасники заходу отримали актуальну та практично-спрямовану інформацію, яка буде слугувати в подальшому дорожньою картою для руху вперед.

Матеріали семінару розміщено на сайті НМЦ ПТО у Дніпропетровській області (http://nmc-pto.dp.ua/ ) в розділі «Віртуальна методична допомога», «Матеріали секцій».

 

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області