Ринок праці Дніпропетровської області

 

Інформаційно-аналітичний центр НМЦ ПТО у Дніпропетровській області щорічно станом на 01 січня та 01 липня календарного року здійснює моніторинг ринку праці на основі даних обласного центру зайнятості. Станом на 1 січня 2018 року згідно із даними обласного центру зайнятості  мали статус безробітних 16 341 особи з робітничою кваліфікацією, реальна потреба у кваліфікованих робітниках складала          3 099 особи.

Дані свідчать про професії, які  гостро затребувані на ринку праці: гірник підземний, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст конвеєра, токар. Разом з тим встановлено робітничі професії, які створюють дисбаланс на ринку праці і збільшують кількість безробітних у регіоні, такі як оператор комп’ютерного набору, касир (в банку), охоронник, продавець продовольчих (непродовольчих) товарів.

Основними причинами дисбалансу професій та кількості безробітних громадян на ринку праці є низький рівень кваліфікації безробітних громадян, який не відповідає заявленим вакансіям.

Вважаємо, що результати моніторингових досліджень допоможуть керівникам закладів П(ПТ)О:

-                 здійснити співставлення підготовки в навчальних закладах робітничих кадрів з потребами регіонального ринку праці, врахувати наведену статистику при ліцензуванні професій, формуванні державного (регіонального) замовлення та укладання договорів з роботодавцями;

-                 за замовленням роботодавців здійснити ліцензування нових професій, які затребуванні на ринку праці;

-                 налагодити співпрацю з Обласним центром зайнятості, щодо організації спільних з закладами П(ПТ)О профорієнтаційних заходів з безробітними громадянами та подальшого їх навчання актуальним на ринку праці професіям;

-                 здійснити організаційні заходи з покращення соціальної реклами престижності робітничих професій серед населення, учнівської молоді.

 

                                                  Василиненко В.М.,

                                                  директор НМЦ ПТО

                                                  у Дніпропетровській області