Соціальне партнерство в дії Візиту в Україну представників Європейського фонду освіти

 

Відповідно до плану візиту в Україну представників Європейського фонду освіти (далі – ЄФО) 27 лютого 2018 року відбулася зустріч представників профтехосвіти та роботодавців Криворіжжя з Дідьє Желібером, фахівцем ЄФО з питань залучення приватного сектору до професійної (професійно-технічної) освіти, та Інною Дергуновою, асистентом проекту ЄФО з розвитку навчання на робочому місці.

Під час зустрічі проведено круглий стіл з обговорення визначення механізму та моделі навчання на виробництві в рамках реформування професійної освіти в Україні на регіональному рівні, в тому числі за дуальною формою навчання. В роботі круглого столу прийняло участь 20 осіб: представники НМЦ ПТО та ПТНЗ, виконавчої влади, центру зайнятості, науковців та роботодавців м. Кривого Рогу.

Представникам ЄФО продемонстрували структуру економіки Дніпропетровщини та Криворіжжя, потенціал професійно-технічної освіти, співпрацю ПТНЗ з роботодавцями. Учасники круглого столу ділилося досвідом з навчання на виробництві, з використання елементів дуального навчання робітничих кадрів, обговорювалися питання потреби, потенціалу, механізмів і моделей навчання на робочому місці, які існують на Криворіжжі.

Враховуючи, що на базі ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» (далі – ПАТ «КЗРК») з 2017 року здійснюється підготовка робітників з професії «Машиніст електровоза» (гірничі роботи) учнів Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею (наказ МОН № 919 від 23.06.2017), представникам ЄФО продемонстрували відпрацювання професійних навичок учнів ліцею безпосередньо на полігоні та тренажерах Навчально-курсового комбінату ПАТ «КЗРК».

Учасники ознайомилися з сучасним підходом підготовки робітничих кадрів із залученням приватного сектору до професійної (професійно-технічної) освіти на базі приватного навчального закладу ПТО «Центр професійної освіти і навчання», роботою ради соціального партнерства підприємств малого і середнього бізнесу, які співпрацюють з приватним навчальним закладом.

В ході візиту представників ЄФО продемонстровано соціальне партнерство в Криворізькому регіоні, грані співпраці ПТО з підприємствами в сучасних умовах, необхідність прискорення прийняття Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» із залученням роботодавців в його підготовці.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, голова Дніпропетровського обласного відділення Всеукраїнської асоціації працівників профтехосвіти