Навчально-методична служба Дніпропетровщини взяла участь у конференції  «Учнівське самоврядування – школа демократії»

У Львові за підтримки Міністерства молоді та спорту, освіти і науки України у рамках програми «RITA – Зміни в регіоні», яка реалізується Фондом Освіта для Демократії, відбулась конференція «Учнівське самоврядування – школа демократії».

У заході прийняли участь методисти, вчителі, представники навчально-методичних центрів ПТО, громадських організацій, а також представники влади.

Під час конференції учасникам  представлено польський та український досвід розвитку демократичної функції̈ учнівського самоврядування, проведено обговорення ролі учнівського самоврядування в навчанні молоді демократичних і громадянських засад та можливості впровадження інновацій̆ у цій сфері.

В рамках спільного проекту Fundacja Civis Polonus i Унікальна країна - Unique Country проведено тренінг для тренерів, які нестимуть демократію в навчальні заклади, через розвиток учнівського самоврядування.

Конференція стала платформою для дискусії̈ щодо активізації̈ учнівського самоврядування, впровадження принципів участі в навчальних закладах, способів натхнення та суттєвої̈ підтримки педагогів-опікунів самоврядування.

В ході заходу представниками НМЦ ПТО та координаторами Fundacja Civis Polonus узгоджено план подальшої участі закладів Дніпропетровської області в даному проекті. Протягом року НМЦ ПТО у Дніпропетровській області  буде вивчати польський досвід та розроблятиметься новий проект.

Участь у зазначеній конференції - це черговий крок до побудови сучасних підходів  у роботі самоврядування в українських закладах професійної освіти.

З матеріалами та досвідом Конференції можна ознайомитись на сайті НМЦ ПТО в рубриці «Учнівське самоврядування» за посиланням https://nmc-pto.dp.ua/.

 

 

В. ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області