В закладах професійної освіти Дніпропетровщини запроваджено Програму військово-патріотичного виховання молоді

 

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017  № 743-р «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки», керуючись наказом Міністерства освіти і науки України від 18.09.2017  № 1278 «Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області розроблено та впроваджено Програму модульного навчання учнів ПТНЗ регіону з військово-патріотичного виховання в рамках зазначеної гри.

       Програма розрахована на три модуля навчання і включає в себе теоретичний та практичний матеріал по розділам:

         Військова підготовка;

         Прикладна фізична підготовка;

         Основи медичних знань та цивільний захист;

         Топографія, туризм, спортивне орієнтування.

Форми   проведення   занять:   теоретичні,  практичні,   тренінги.

Завдання:

■   вдосконалення   методики   національно-патріотичного виховання підростаючого   покоління,   формування   особистості   –  Патріота   і

  громадянина;

         оволодіння основними навичками збереження особистої та колективної безпеки, надання само- і взаємодопомоги в екстремальних ситуаціях;

         зміцнення  морально  - психологічного  стану  і  фізичного  розвитку вихованців,

         ознайомлення з основами рятувальної справи;

         надання базової підготовки для служби в підрозділах ЗСУ, ДСНС, МВС;

         виховання екологічної культури;

         активна участь у діяльності ВГДР "Школа безпеки".

Важливим ресурсом  у проведенні даної програми є тісна співпраця НМЦ ПТО з державними,  громадськими та волонтерськими організація, таких як: ДОО Товариство сприяння обороні України, ДОО Товариство Червоного Хреста України, ДОГО «Січеславське Козацтво Запорозьке»,  КП «Патріот».

Модульні заняття проходитимуть в межах позакласної виховної роботи навчальних закладів. Навчальні заняття проходять  у формі комплексних та спеціалізованих заходів в групі, спортивному залі, польових умовах, спортивних змаганнях, що дозволяє вдосконалювати та розвивати у молоді свідоме прагнення до здорового образу життя, сприяє формуванню особистості - патріота та громадянина України. Зміст навчально-практичної роботи будується на основі даної Програми, місцевого клімату та індивідуальних особливостей учнів. Передбачається залучення до навчання понад 1000 учнівської молоді ПТНЗ.

Реалізація пріоритету уряду щодо національно-патріотичного виховання можливе лише завдяки спільній роботі та бажанню кожного педагога.

В. ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області