На Дніпропетровщині ведеться робота по виданню  альманаху профтехосвітян - учасників подій 2013-2017 років

 

З метою увічнення героїчного подвигу сучасних захисників України, виховання у підростаючого покоління патріотизму Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області спільно з обласною організацією Всеукраїнської асоціації працівників профтехосвіти розпочалась робота по створенню та виданню альманаху “Профтехосвітяни Дніпропетровщини на захисті незалежної України: 2014-2017рр”.

Книга буде містити короткий опис біографії загиблих, термін навчання/роботи у закладах професійної освіти регіону, обставини потрапляння до АТО (добровольчі обєднання, ЗСУ, НГУ), обставини загибелі та  спогади батьків, рідних, друзів, педагогів.

Важливим елементом у  роботі над виданням є  залучення педагогів, учнів та батьків до пошукової діяльності та розкриття  інформації яка б демонструвала участь працівників та випускників навчальних закладів системи ПТО в подіях 2014-2017 років (інформація про загиблих та волонтерську діяльність, в тому числі подій на майдані Незалежності). Альманах слугуватиме посібником у подальшій діяльності з патріотичного виховання учнівської молоді, організації виставок, проведення профорієнтаційних заходів.

Презентація альманаху запланована на травень 2018 року на підсумковому освітньому заході «Педагогічний стартап-2018» та  буде переданий до відділу «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО»  Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Івановича Яворницького.

Зберігаючи пам'ять про громадянський подвиг і мужність учасників доленосних для України подій – виховуємо у кожному з нас відчуття відповідальності за свою країну  та стверджуємо патріотизм нації.

 

 

В ВАСИЛИНЕНКО,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області