Нові форми профорієнтаційної роботи на Криворіжжі

Ситуація, яка складається з трудовим робітничим потенціалом регіону в  зв’язку з міграцією населення вінші держави, демографією,  вимушує по-новому орієнтувати населення, в першу чергу молодь, на професії, що потребує сучасний ринок праці.

Методичний центр ПТО у Дніпропетровській області визнав своїм пріоритетом  у 2018 році пропагування  можливостей професійної освіти усіх рівнів атестації в сільських районах, об’єднаних територіальних громадах за принципом демонстрації  суті професії, а не орієнтації на конкретний заклад.

До такої форми долучаються безпосередньо виробництва, особливо ті, що відчувають найбільший дефіцит  робітничих кадрів, галузеві об’єднання, профспілки.

Так, пройшли професійні квести на базі металургійних підприємств Кривбасу, на базі підприємств МЕТІНВЕСТУ.

В рамках заходів презентовано професії, які можуть готувати ПТНЗ м.Кривого Рогу  - гірничі, професії металообробки, транспорту.

Намічено другий етап профорієнтаційного квесту «МЕТІНВЕСТ  - TRAWEL» провести в лютому 2018 року, в якому візьмуть  участь загальноосвітні заклади, закладипрофесійної освіти всіх рівнів атестації, заклади вищої освіти, служба зайнятості та професійні ради за галузевим спрямування, що діють у місті.

НМЦ ПТО проводить підготовчу роботу щодо ознайомлення  з масовими професіями ПТО в південних територіальних громадах області.

 

В.М.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області