ІННОВАЦІЇЇ В МЕТОДИЧНІЙ РОБОТІ

 

МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ, ЯК ЗАПОРУКА ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ РОБІТНИЧИХ КАДРІВ

 

Реалізацією пріоритетних напрямків розвитку професійно-технічної освіти, визначених рішенням підсумкової колегії Міністерства освіти і науки України від 26 серпня 2010року, стосовно забезпечення умов підвищення педагогічної та професійної майстерності педагогічних кадрів, в Дніпропетровській області започаткована нова форма проведення секцій педагогічних працівників – майстер-клас. Така форма є ефективною при передачі знань і вмінь, обміну досвідом, центральною ланкою якої є демонстрація інноваційних педагогічних та виробничих  технологій,  освоєння певного змісту за активної ролі всіх учасників секції.

Так 17 грудня на базі Дніпропетровського центру професійної освіти  відбулося засідання обласної секції майстрів виробничого навчання та викладачів перукарської справи, на якому всі присутні визначали пріоритетні напрямки удосконалення підготовки учнів, слухачів з професій побутового обслуговування.

В  рамках секції, з метою поширення та удосконалення професійного рівня педагогічні працівники пройшли майстер-класи від фірми Ольва. Ведучі спеціалісти фірми ознайомили всіх присутніх з новинками сучасного обладнання, устаткування, аксесуарів, косметики та показали прийоми роботи  сучасним ріжучим інструментом, виконавши майстер-клас по чоловічій стрижці та показали прийоми роботи  з електроінструментом, виконавши жіночу укладку з новими стайлінговими засобами, здійснюючи накручування на плойку, вирівнювання та накручування на плойку - праску), Викладач  Дніпропетровського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів туристичного сервісу Тригуб Р.А. на прикладі роботи «Повернення Христофора Колумба до Америки», яка зайняла І місце на І Всеукраїнському  конкурсі дизайнерів “Фешн стиль”, показав технологію та розповів вимоги до конструктивних рішень виконання постижерних виробів з волосся, інтегруючи їх з загальним образом моделі.

 Майстер виробничого навчання Криворізського навчально-виробничого центру Приходько Н.М., провела майстер-клас по нарощуванню моно нитки з камінням сваровські на волосся, як засіб прикрашання зачісок.

            Викладач Дніпропетровського центру професійної освіти Дон О.М. провела майстер-клас, щодо ефективного запровадження інформаційних технологій та мультимедійних засобів навчання при підготовці майбутніх фахівців з перукарського мистецтва.

           На виконання стратегічних напрямків розвитку професійно-технічної освіти, стосовно створення навчально-методичних комплексів  з впровадження нових технологій виробництва,  методист навчально-методичного центра професійно-технічної освіти Гришаєва О.В. запропонувала організаційно-методичний супровід складання робочого зошиту для лабораторно-практичних робіт з перукарської справи та щоденника виробничого навчання.

Під час проведення секції  присутні дійшли одностайного висновку:

- про високу  результативність навчання з використанням новітніх інформаційних  технологій та мультимедійних засобів навчання;

- про розробку зошита для лабораторно-практичних робіт з перукарської справи, який заплановано презентувати на виставці інноваційних досягнень ПТНЗ;

- прийняли, на подальше, формою проведення методичних секцій майстер-класи, як головний засіб передачі професійної інноватики та концептуальної нової ідеї власних (авторських) педагогічних систем;

Вважаємо, що запропонована форма проведення - майстер-клас, в якій сконцентровані: виклик традиційній педагогіці, особистість вчителя з новим мисленням, не повідомлення знань, а спосіб самостійної їх побудови за допомогою всіх учасників секції стане систематичною і більш дієвою від стандартної.