Секція  заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ Дніпропетровської області

 

На виконання рішення підсумкової колегії Міністерства освіти і науки України від 26.08.2010 р., згідно з планом роботи головного управління освіти і науки облдержадміністрації  16 вересня 2010 року відбулось засідання секції  заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ області на базі професійно-технічного училища № 6  за темою «Розробка і реалізація ефективних виховних систем в ПТНЗ області». До відома учасників секції доведено шляхи впровадження інноваційної виховної практики та реалізації ефективних виховних систем, які визначені ГУОіН, обласної методичної служби ПТО на 2010-2011 н.р.:

1.     Особливості запровадження інноваційної виховної практики серед учнівської молоді ПТНЗ області та організації її підтримки шляхом розробки та реалізації ефективних виховних систем.

2.     Шляхи модернізації обласної організації самоврядування учнівської молоді.

3.     Особливості організації психолого-педагогічного супроводу учнів пільгових категорій.

4.     Моніторингові дослідження соціального стану учнів пільгових категорій, учнів 1 курсу щодо виявлення проблем та їх можливостей під час навчання, адаптації випускників ПТНЗ на підприємствах.

5.     Особливості організації профорієнтаційної роботи в 2010-2011 н.р., участь в освітніх адміністративно-територіальних округах.

6.     Аналіз стану злочинності та правопорушень серед учнівської молоді ПТО області та визначення основних шляхів виховної роботи щодо їх подолання.

7.     Особливості розвитку культури учнівської молоді з метою формування поведінкових навичок спілкування молоді в соціумі.

8.     Презентація туристичного клубу професійно-технічного училища № 6 «Орієнтири пошуку» та училищного музею трудової та бойової слави.

 Учасникам семінару  надано пропозиції щодо основних напрямків виховної роботи у новому навчальному році:

-                     переорієнтація виховної роботи як прикладної структури профтехосвіти

-                     створення регіональних рад учнівського самоврядування

-                     визначення  місця ПТНЗ у діяльності   адміністративно-територіальних освітніх округів. 

 

М.Корнієнко,

заступник директора НМЦ ПТО