Громадські організації сприяють реалізації пріоритетів ПТО

 

17 вересня 2010 року за ініціативи Дніпропетровської обласної організації  Всеукраїнської асоціації працівників ПТО на базі Криворізького  залізорудного комбінату (КЗРК) було проведено    засідання    галузевої піклувальної ради з питань покращення підготовки робітничих кадрів, зайнятих розробкою закритих способів добування залізної руди Кривбасу.

 

У засіданні взяли участь керівники КЗРК, Криворізького  технічного  університету, директори та їх заступники ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, керівники,  їх заступники та майстри виробного навчання трьох ПТНЗ.

 

Були запрошені також керівники головного управління освіти і науки ОДА, методичної  служби ПТО області, представники  інституту   професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України.

 

Мотивацією такого зібрання був перехід шахт комбінату на видобування залізної руди з використанням шведських та фінських   комплексів,  базованих на заміні  фізичної праці гірників    робототехнікою,  керування якою потребує високого рівня професійних компетенцій тих, хто її обслуговує.

 

Відповідно до  програми засідання її учасники спускались у шахту «Гвардійська» на глибину 1350 метрів для ознайомлення з роботою вищеназваного  європейського обладнання.

 

За підсумками засідання голова   КЗРК Караманець Федір Іванович вручив керівникам ПТНЗ, майстрам виробничого навчання грамоти та грошові премії до  70-річчя  заснування   державної системи ПТО.

 

Членами піклувальної ради було  прийнято рішення з рекомендаціями   представникам системи ПТО внести пропозиції до розробки стандартів   гірничодобувної промисловості,  базованих на професійних  компетенціях, які будуть необхідні в умовах використання нових технологій видобутку   залізної руди  у Криворізькому басейні.

 

 

 

В.М.Василиненко,

Директор НМЦ ПТО

                                                                                 у Дніпропетровській  області