Профільне і допрофільне навчання учнів старшої школи – шлях до професійної самовизначеності особистості

 

23 квітня на базі Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею відбувся обласний семінар-практикум організаторів профільного та допрофільного навчання учнів старшої школи на базі ПТНЗ.

Тема семінару-практикуму: Сучасний підхід до організації профільного і допрофільного навчання учнів старшої школи.

Мета семінару: Вивчення можливостей професійних ліцеїв для реалізації завдань профільного та допрофільного навчання старшокласників загальноосвітніх шкіл (з досвіду роботи Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею).

На семінар були запрошені директори ЗОСШ міста Нечипорук В.І. (ЗОСШ №72), Хора Ю.П. (ЗОСШ №38), Галай С.В. (ЗОСШ №31), з якими співпрацює КПГМЛ, відповідальні працівники ПТНЗ за профільне і до профільне навчання, директори професійних ліцеїв міста.

На семінарі виступили: Семенюк Т.Т., спеціаліст УОН виконкому Криворізької міськради, з питання: «Організація роботи з профільного та допрофільного навчання учнів старшої  школи м. Кривого Рогу – шлях до самореалізації профільного вибору молоді».

«Допрофесійна підготовка старшокласників і умовах КПГМЛ» - така була тема виступу директора КПГМЛ Касьяна В.А.

Про співпрацю ЗОСШ № 38 і ЗОСШ № 31з професійними ліцеями міста розповіли директора шкіл Хора Ю.П. та Галай С.В.

Присутні познайомились з навчально-матеріальною базою ліцею та комплексно-методичним забезпеченням профільного навчання в КПГМЛ.

Підведення підсумків роботи професійних ліцеїв та інших ПТНЗ, в яких організоване профільне та до профільне навчання старшокласників ЗОСШ, зробила методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Головченко С.В. Семінар-практикум висвітив низку проблемних питань щодо організації профільного навчання в ПТНЗ міста, серед яких головна – відсутність нормативно-законодавчої бази, що регулює договірні зобов’язання між ліцеями та ЗОСШ щодо відшкодування витрат на організацію профільного навчання професійних ліцеїв. Присутні наголосили, що  одне із основних завдань профільного навчання – це забезпечення умов для життєвого і професійного самовизначення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією.

 

Учасники обласного семінару

 

Н.Зозуля ,

директор Криворізького міського методичного центру ПТО