Психологічна служба навчального закладу – запорука соціально-психологічної профілактики негативних явищ в учнівському середовищі

 

Виходячи із пріоритетних напрямків розвитку професійно-технічної освіти, затверджених Міністерством освіти і науки  України, у Дніпропетровській області створена і працює психологічна служба ПТНЗ.

В ПТНЗ області працює 52 практичних психологів і 19 соціальних педагогів, які забезпечують реалізацію вимог МОН щодо системи роботи психологічних служб з підвищення ефективності навчально-виховного процесу, своєчасного виявлення труднощів, проблем, умов індивідуального розвитку особистості учня.

В області діє система методичного супроводу діяльності психологічних служб. Це регулярні семінари-практикуми, конференції з обміну досвідом, засідання, Школи молодого практичного психолога і соціального педагога.

В рамках цієї роботи згідно з планом роботи головного управління освіти і науки облдержадміністрації та навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 28 січня 2010 року об 11.00 на базі Дніпродзержинського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту відбувся круглий стіл за темою „Психологічна служба навчального закладу – запорука соціально-психологічної профілактики негативних явищ в учнівському середовищі”.

В роботі круглого столу взяли участь: заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи і соціальні педагоги ПТНЗ області. До участі були запрошені директор Дніпродзержинського центру соціальних служб сім`ї, молоді, дітей, доцент кафедри соціології Дніпродзержинського технічного університету, голова міської медико-психолого-педагогічної комісії Дніпродзержинського міського управління освіти і науки, заступник директора обласного медико-психолого-педагогічного центру.

Засідання круглого столу проводив В.М. Василиненко директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області.

Питання, що були обговорені, виокремили проблеми та причини негативних явищ серед юнаків та дівчат ПТНЗ області.

Накреслені шляхи превентивної роботи серед учнів у ПТНЗ.

До центру практичної психології Головного управління освіти і науки облдержадміністрації введена посада фахівця з роботи в ПТНЗ та вищими навчальними закладами області.

Учасники Круглого столу ухвалили методичні рекомендації щодо оптимізації діяльності психологічних служб ПТНЗ області у профілактиці відхилень в індивідуальному розвитку та поведінці учнівської молоді.

 

Л.Піковець,

методист НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області