Методична служба ПТО Дніпропетровщини    реалізує пріоритети Міністерства освіти і науки  України

 

 

 

          На розширеному засіданні ради навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області 28 грудня  2009р.  проведено підсумки роботи центру у І півріччі 2009/2010 навчального року.

         Визначено, що зміст роботи служби, як це передбачено планом роботи , було зосереджено на реалізації пріоритетів визначених МОН України на підсумковій колегії 28 серпня 2009 року та зроблено наступне:

  1. Додатково створено дві школи резерву:

         - старший майстрів;

         - практичних психологів.

       2. Систематизовано роботу з молодими спеціалістами, так з грудня 2009 року розпочате стажування молодих новопризначених майстрів виробничого навчання (83 особи) у досвідчених педпрацівників ПТНЗ області. Програма стажування розроблена обласною методичною службою.

       3. Сформовано склад майстрів виробничого навчання,  які будуть підвищувати кваліфікацію на базі опорних училищ України відповідно до наказу МОН України від 14.08.2009р.  № 749.

       4 . Проведено моніторинг роботи ПТНЗ області з таких напрямків:

          - анкетування абітурієнтів,випускників, роботодавців;

          - входження ПТНЗ у регіональні програми;

          - якісний склад педагогічних працівників ПТНЗ;

          - склад учнів новоприйнятого контингенту;

          - соціальний статус  учнів пільгових категорій;

          - охоплення учнів ПТНЗ позаурочною діяльністю (участь у гуртках, спортивних секціях, тощо).

       За результатами моніторингових досліджень підготовлені інформаційно-аналітичні матеріали, видані рекомендації для органів управління освітою, керівників ПТНЗ щодо прийняття управлінських рішень та покращення діяльності  з даних показників роботи.

       5. В області створено 7 Євроклубів на базі ПТНЗ, проведено їх презентацію.

       6. При обласній методичній службі сплановано проведення постійно-діючих семінарів для усіх категорій педагогічних працівників ПТНЗ, в тому числі для керівників навчальних закладів різних форм власності і підпорядкування.

        7. Покращено роботу з розвитку учнівського самоврядування. У кожному навчальному закладі створена відповідна самоврядна структура: Рада навчального закладу (старостат), Рада гуртожитку, бібліотечна Рада, редколегія, працює учнівські волонтерські активи. 20 жовтня 2009р. проведена виборча установча конференція лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ Дніпропетровської області, на якій обрано Президента обласної Ради учнівського самоврядування  та його заступників.

       8.  НМЦ ПТО  здійснює підтримку кращих учнів ПТНЗ з метою направлення їх на навчання на відділення малої академії наук, які відкритті при вищих навчальних закладах м.Дніпропетровська.У 2009р. на І курс слухачів хіміко-біологічного факультету Дніпропетровського відділення Малої академії наук України зараховано 22 учня.

      Обласною методичною службою організовано участь кращих учнів ПТНЗ  в обласних конкурсах з технічної творчості, комп’ютерної графіки,  Веб-дизайну серед учнів загальноосвітніх шкіл .

Наказом головного управління освіти і науки сформовано завдання керівникам ПТНЗ по завершенні 2009-2010 навчального року провести виставку  досягнень ПТНЗ області,  спрямованих на реалізацію пріоритетів, визначених Міністерством освіти і науки України  за такими номінаціями:

1.               Електронні засоби навчання (електронні підручники, посібники з професійного, виробничого навчання, із загальноосвітніх предметів, методичної та виховної роботи).

2.               Запровадження планів перспективного розвитку навчальних закладів профтехосвіти.

3.               Психолого-педагогічний супровід навчально-виховної діяльності закладів професійно-технічної освіти.

4.               Інноваційні підходи в організації учнівського самоврядування.

5.               Соціально-профорієнтаційна реклама (щодо профорієнтації молоді, підвищення престижності робітничих професій, соціального статусу робітників у суспільстві шляхом трансляції теле- радіопередач, зовнішньої реклами, розміщення в періодичній пресі відповідних інформаційно-аналітичних матеріалів).

 

В.Василиненко,

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області