МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКАОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
08.01. 2009 м. Дніпропетровськ |
№ 1 |
|
|
![]() |
Про проведення обласного фестивалю
художньої самодіяльності серед
професійно-технічних навчальних закладів області
„Фестивальний дивограй профтехосвіти”
З метою виконання завдань, зазначених Державною цільовою програмою роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 року № 1016 та Орієнтовного положення про організацію і проведення виховної роботи в професійно-технічних навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2002 року № 257
Н А К А З У Ю:
1. Провести в червні 2009 року обласний фестиваль художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”.
2. Затвердити Положення про обласний фестиваль художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти” (додається).
3. Затвердити склад оргкомітету обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти” (додається).
4. Затвердити склад журі обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти” (додається).
5. Директорам професійно-технічних навчальних закладів забезпечити якісну підготовку та проведення обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”.
6. Директорам навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Василиненку В.М. та Криворізького міського методичного центру профтехосвіти Зозулі Н.В:
6.1. Надати необхідну методичну допомогу колективам професійно-технічних навчальних закладів з питань організації та проведення обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”.
6.2. Забезпечити роботу журі обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”.
7. Провести гала-концерт переможців обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”.
8. Відповідальність за організаційне забезпечення підготовки та проведення обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти” покласти на Василиненка В.М., директора навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області.
9. Координацію роботи щодо виконання наказу та подання звітності до централізованої бухгалтерії головного управління освіти і науки облдержадміністрації покласти на начальника відділу професійно-технічної освіти та ліцензування Кузнецову Г.І., контроль – на заступника начальника головного управління – начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Демуру А.Л.
Начальник головного
управління освіти і науки
облдержадміністрації В.В.СИЧЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Наказом начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації
«08» 01. 2009 № 1
![]() |
Положення про
обласний фестиваль художньої самодіяльності
серед професійно-технічних навчальних закладів області
„Фестивальний дивограй профтехосвіти”
І. Загальні положення
1.1. Мета фестивалю:
· формування морально-духовної, життєво-компетентної особистості в учнів та педпрацівників професійно-технічної освіти, яка успішно самореалізується в соціумі;
· творче засвоєння учнями та педпрацівниками основ знань про духовні, моральні цінності, культуру українського народу, національні традиції, історію, звичаї, обряди, символіку;
· розвиток в учнівської молоді широкого спектра почуттів, здатності збагнути та виявити власне ставлення до мистецтва і майстерності.
1.2. Завдання фестивалю:
· cтворення умов для формування та розвитку учнівської молоді як фахівця і особистості, її нахилів, здібностей, талантів;
· підвищення творчої активності та виявлення нових імен талановитих виконавців у професійно-технічних навчальних закладах області;
· використання інноваційних підходів до морального та естетичного виховання учнівської молоді.
1.3. Творча концепція фестивалю.
У фестивалі беруть участь самодіяльні колективи і окремі виконавці учнівських та педагогічних колективів, молодіжні об’єднання та студії. Конкурсна програма має стати візитною карткою, яка розкриє творчий потенціал, яскраві сторінки історії професійно-технічної освіти та досягнення навчальних закладів, співпрацю з замовниками кадрів і засобами масової інформації.
Конкурсна програма оцінюється в номінаціях:
1. Кращі ведучі
2. На крилах танцю (танцювальні колективи)
3. Дзвінкі голоси (солісти)
4. Перлинки народознавства (українська народна творчість)
5. Поетичний розмай (авторські вірші, роздуми на тему гасла конкурсу)
6. Володарі сміху (талановиті виконавці гумористичної прози та поезії)
7. Мелодії душі (авторські пісні)
8. Пісенний дивограй (ансамблі, хор)
ІІ. Порядок проведення фестивалю.
2.1. Фестиваль є конкурсним і проходить щорічно у три етапи:
1-й етап – відбірковий, проводиться в січні в професійно-технічних навчальних закладах області. Відбір здійснюється журі, склад якого затверджується наказом директора відповідного навчального закладу.
Переможці І етапу відзначаються наказом навчального закладу.
2-й етап – регіональний, проводиться за графіком, затвердженим головою оргкомітету.
2.2. При проведенні ІІ етапу конкурсу членам журі подається конкурсна програма та сценарій концерту в двох примірниках за підписом директора і заступника директора з навчально-виховної роботи відповідного навчального закладу за формою:
Назва твору |
Прізвище та ім’я авторів твору |
Творчий колектив або прізвище, ім’я виконавця |
Прізвище та ім’я керівника колективу |
Примітка |
Переможці ІІ етапу відзначаються наказом начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
2.3. 3-й етап – завершальний, гала-концерт та нагородження переможців обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”.
2.4. Фестивальна програма проводиться у формі публічного конкурсного прослуховування, за результатами якого визначаються переможці у кожній номінації.
ІІІ. Вимоги до конкурсної програми та репертуару:
3.1. Основні вимоги до конкурсної програми:
- час конкурсної програми закладу в межах 40-60 хвилин;
- єдина сюжетна лінія сценарію, висвітлення специфіки навчального закладу та його кращих традицій;
- різноманітність форм виконавчої майстерності (розмаїття жанрів, напрямків, тощо);
- індивідуальність, неповторність, новизна, сучасність кожного виконавця;
- розкриття національного колориту через створення сценічних образів;
- використання високохудожніх творів та гідний рівень їх виконання;
- наявність театральних костюмів та відповідність естетичним нормам сценічних виступів;
- належне оформлення зали або сцени, де відбувається виступ (зокрема наявність афіш, фото-дайджеста творчого життя навчального закладу тощо);
- висвітлення інших творчих доробок учнів та педагогів на тематичній виставці робіт з цікавим коментарем екскурсовода;
- широке розкриття творчого авторського і виконавчого потенціалу учнівської молоді та педагогів.
3.2. У відбіркових конкурсах можлива участь одного і того ж виконавця (або гурту) в різних номінаціях. Соло-виконавці, вокально-інструментальні ансамблі, танцювальні гурти мають право на виконання не більше 2 композицій. На всіх етапах фестивалю в супроводі інструментальної фонограми виступають лише солісти і вокальні ансамблі в конкурсі поп-музики та учасники конкурсу сучасної танцювальної музики. В інструментальній фонограмі вокальні підголоски („бек-вокал” і „дабл-трек”) не допускаються. У відбіркових конкурсах випробовуються ведучі для проведення заключного гала-концерту.
ІV. Обов’язки та права оргкомітету
4.1. Організація проведення обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти” покладається на оргкомітет, склад якого затверджується наказом начальника головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
4.2. Оргкомітет має право збільшувати або зменшувати кількість виконавських одиниць на заключний етап. Для цього приймається окреме рішення оргкомітету, яке оформлюється протоколом. Оргкомітет забезпечує належні умови проведення всіх етапів фестивалю, сприяє залученню соціальних партнерів, висвітленню у засобах масової інформації.
V. Критерії оцінювання фестивалю:
5.1. Для визначення переможців журі керується наступними критеріями (у дужках зазначається максимальна кількість балів):
- художній, естетичний рівень виступу (20 балів);
- режисура програми (15 балів);
- рівень виконавської майстерності (20 балів);
- виставка творчих робіт учнівської молоді та педагогів (20 балів);
- розкриття основних пріоритетів профтехосвіти (15 балів);
- цілісне художнє враження від виступу (20 балів);
- присутність представників замовників робітничих кадрів та ЗМІ (10 балів);
Максимальна кількість балів - 120.
5.2. Вищезазначені критерії застосовуються на всіх етапах проведення обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”.
VІ. Визначення та нагородження переможців фестивалю
6.1. До роботи в журі залучаються фахівці відповідних жанрів та видів мистецтва, які підбивають підсумки конкурсу, визначають дипломантів, лауреатів, володарів Гран-прі фестивалю. Кожен із членів журі складає особистий висновок і оцінює кожний конкурс відповідним загальним балом. Рішення журі оформлюється протоколом, який підписують голова, заступники голови та члени журі.
6.2. Колективам і окремим виконавцям, переможцям фестивалю за рішенням журі присвоюється звання „Лауреат обласного фестивалю художньої самодіяльності серед професійно-технічних навчальних закладів області „Фестивальний дивограй профтехосвіти”. Журі має право присуджувати не всі Гран-прі, дипломи, грамоти, подяки і цінні подарунки за номінаціями (далі призи), збільшувати або зменшувати кількість дипломантів і лауреатів, встановлювати спеціальні призи. Можливе залучення державних, приватних та інших установ, підприємств і фірм, громадських організацій, спонсорів до нагородження переможців фестивалю.
6.3. Остаточний розподіл призів відбувається на завершальному засіданні членів журі відповідно до концепції фестивалю з обговоренням і відкритим голосуванням кожної кандидатури. Переможці беруть участь у заключному концерті та отримують призи.
VІІ. Фінансування фестивалю
7.1. Фінансування підготовки і проведення фестивалю здійснюється за рахунок коштів, передбачених в обласному бюджеті на зазначені цілі.
7.2. Кошторис витрат на проведення фестивалю та придбання призів для переможців затверджується заступником голови облдержадміністрації.
Начальник відділу
професійно-технічної освіти
та ліцензування Г.І. Кузнецова
Додаток 1 до наказу
головного управління освіти і науки облдержадміністрації «____»__________ 2009 №____
Склад оргкомітету
обласного фестивалю художньої самодіяльності
серед професійно-технічних навчальних закладів області
„Фестивальний дивограй профтехосвіти”
Демура А.Л., заступник начальника головного управління освіти і науки, голова оргкомітету;
Павлов Д.М., голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, сім’ї і молоді, співголова оргкомітету (за згодою);
Василиненко В.М., директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, заступник голови оргкомітету.
Члени оргкомітету:
Кузнецова Г.І., начальник відділу профтехосвіти та ліцензування головного управління освіти і науки;
Корнієнко М.М., заступник директора навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області;
Зозуля Н.В., директор Криворізького міського методичного центру профтехосвіти;
Боднар Л.П., головний спеціаліст відділу профтехосвіти та ліцензування головного управління освіти і науки;
Філіппов А.К., заступник голови обласної асоціації працівників ПТО;
Ревнівцев Н.П., Голова президії ради директорів, директор ДНВЦППРМГЗ.
Начальник відділу
професійно-технічної освіти
та ліцензування Г.І. Кузнецова
Додаток 1 до наказу
головного управління освіти і науки облдержадміністрації
«08» 01. 2009р. № 1
Склад оргкомітету
обласного фестивалю художньої самодіяльності
серед професійно-технічних навчальних закладів області
„Фестивальний дивограй профтехосвіти”
Демура А.Л., заступник начальника головного управління освіти і науки, голова оргкомітету;
Павлов Д.М., голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, сім’ї і молоді, співголова оргкомітету (за згодою);
Василиненко В.М., директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, заступник голови оргкомітету.
Члени оргкомітету:
Кузнецова Г.І., начальник відділу профтехосвіти та ліцензування головного управління освіти і науки;
Корнієнко М.М., заступник директора навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області;
Зозуля Н.В., директор Криворізького міського методичного центру профтехосвіти;
Боднар Л.П., головний спеціаліст відділу профтехосвіти та ліцензування головного управління освіти і науки;
Філіппов А.К., заступник голови обласної асоціації працівників ПТО;
Ревнівцев Н.П., Голова президії ради директорів, директор ДНВЦППРМГЗ.
Начальник відділу
професійно-технічної освіти
та ліцензування Г.І. Кузнецова
Додаток 2 до наказу
головного управління освіти і науки облдержадміністрації
«08» 01 2009 № 1
Склад журі
обласного фестивалю художньої самодіяльності
серед професійно-технічних навчальних закладів області
„Фестивальний дивограй профтехосвіти”
Василиненко В.М., директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, голова журі;
Кузнецова Г.І., начальник відділу профтехосвіти та ліцензування головного управління освіти і науки, заступник голови журі;
Зозуля Н.В., директор Криворізького міського методичного центру профтехосвіти, заступник голови журі;
Члени журі:
Корзун Н.О., провідний спеціаліст відділу науки та вищої освіти головного управління освіти і науки облдержадміністрації;
Гуткіна Е.Д., методист навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області секретар журі;
Головченко С.В., методист навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області;
Керницька Т.В., методист Криворізького навчально-методичного центру ПТО;
Куницька І.В., методист навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області;
Шаповалова А.В., методист навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області;
Семенюк Т.Т., головний спеціаліст виконкому Криворізької міськради (за згодою);
Журавський Л.П., викладач Дніпропетровської консерваторії
(за згодою).
Начальник відділу
професійно-технічної освіти
та ліцензування Г.І. Кузнецова