Засідання круглого столу

 

 

03 квітня 2009 року на базі навчально-методичного центру у Дніпропетровській області відбулося засідання круглого столу « Здійснення моніторингових досліджень діяльності ПТНЗ з метою формування  ринку праці регіону кваліфікованими робітничими кадрами». У роботі цього заходу прийли  участь представники міжнародного проекту ТАСІS «Підвищення ефективності управління ПТО на регіональному рівні в Україні», інституту професійно-технічної освіти академії педагогічних наук України,  обласного центру зайнятості , асоціацій і профспілок роботодавців, керівництво інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників Університету менеджменту освіти (м.Донецьк) керівники  вищих і професійно-технічних навчальних закладів області (всього 40 осіб).Учасники круглого столу обговорили головні питання, які визначають роль профтехосвіти у забезпеченні ринку праці кваліфікованими робітничими кадрами та її місце при переході на регіональний рівень управління.

Тема  круглого столу була приурочена до  заходів плану дій МОН України за результатами  Всеукраїнської семінар-наради від 17-18.02.09р.За результатами вищеназваної наради  необхідно протягом 2009 р. провести в ПТНЗ дослідження  з таких головних напрямків :

1.     Моніторинг з питань якості підготовки робітничих кадрів

2.     Моніторинг роботи інформаційно-аналітичних центрів пілотних регіонів;

3.     Комп’ютеризація ПТНЗ;

4.     Впровадження міжнародного досвіду у діяльність ПТНЗ;

5.     Наявність україномовної літератури, електронних підручників, програмних засобів навчання в ПТНЗ;

6.     Моніторинг роботи діяльності експериментальних майданчиків.

Керівник проекту ТАСІS Агнес Волльшлегер довела до відома присутніх про попередні результати роботи проекту в Україні та Дніпропетровській області зокрема. Завдяки названому проекту при НМЦ ПТО в 6 регіонах України створені та обладнанні необхідною комп’ютерною і офісною технікою інфомаційно-аналітичні центри, завдання яких проводити моніторингові дослідження діяльності в профтехосвіті.

Про роль міжнародних проектів в осучасненні профтехосвіти України розповіла Щербак О.І., керівник Українського аналітичного центру професійної освіти "Національна обсерваторія".

Керівник Всеукраїнського інформаційно-аналітичного центру при інституті профтехосвіти академії педнаук України   Савченко І.М. довела до відома присутніх інформацію про задачі Всеукраїнського інформаційно-аналітичного центру у створенні інформаційно-аналітичної системи управління ПТО в Україні.

Про діяльність інформаційно-аналітичного центру при НМЦ ПТО у Дніпропетровській області та про  моніторингові дослідження діяльності ПТНЗ області за 2006-2008 рр. розповів заступник директора НМЦ ПТО Корнієнко М.М., про анкетування випускників та роботодавців за період 2007-2008рр. доповіла методист НМЦ ПТО Шаповалова Г.В.

Від обласної служби зайнятості виступила Зикова   Н.М., заступник начальника відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості , яка охарактеризувала ситуацію на ринку праці та про нові підходи обласного центру зайнятості щодо перепідготовки незайнятого населення в нових економічних умовах.

Про першочергові кроки профтехосвіти при переході на регіональний рівень управління , задачі та можливі проблеми з цього питання виступила       Щербак Л.В., національний експерт проекту ТАСІS «Підвищення ефективності управління ПТО на регіональному рівні в Україні»

Про співпрацю з органами місцевого самоврядування , загальноосвітніми навчальними закладами у наданні населенню освітніх послуг та організації профільного навчання учнів старшої школи  виступив Школяр В.П., директор Дніпродзержинського професійного ліцею.

Про нові підходи в організації роботи інституту післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників Університету менеджменту освіти з підвищення кваліфікації педагогічних працівників виступив директор  Ситніков О.П.

По завершенню роботи круглого столу прийняті рекомендації , які будуть доведені до відома керівництва головного управління освіти і науки, соціальних партнерів, керівників ПТНЗ.

 

М.Корнієнко,

Заступник директора НМЦ ПТО

у Дніпропетровської області,

керівник ІАЦ